Pierwsze zwycięstwo Skawy w sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 października 2019 14:33

Skawa Podolsze wygrała w Harmężach z Koroną 3:0. Było to pierwsze zwycięstwo przyjezdnych w tym sezonie.

W 25. minucie J. Kwadrans przeprowadził rajd lewym skrzydłem i zagrał wzdłuż bramki do swojego brata. P. Kwadrans dołożył nogę i umieścił piłkę w siatce przy prawym słupku. Minutę później Bryła podał do strzelca poprzedniej bramki. Ten wymanewrował bramkarza i strzelił do ,,pustaka”. W 64. minucie Skawa przeprowadziła składną akcję. Porębski obsłużył dobrym podaniem Bryłę. Zawodnik klubu z Podolsza przekazał futbolówkę z prawej na lewą stronę J. Kwadransowy, który strzelił pod poprzeczkę.

,,Nie graliśmy źle. Wynik nie odzwierciedla do końca obrazu gry. Przez większą część meczu mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki. Mieliśmy jednak niemoc strzelecką. Oni wykorzystali wszystko, co mieli jak wytrawny bokser. Pozostaje niesmak” – powiedział Paweł Żak, trener Korony Harmęże.

,,Wygraliśmy pewnie. Byliśmy lepsi pod każdym aspekcie piłkarskim. Mogliśmy strzelić więcej goli” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Niedziela 13 października Korona Harmęże – Skawa Podolsze 0:3(0:2)

Bramki: 0:1 P. Kwadrans (25.), 0:2 P. Kwadrans (26.), 0:3 J. Kwadrans (64.)

Korona Harmęże: Forma, Pachacz, Głowacki (60. Stawiarski) Rychlewicz, Romański , M. Ciborowski (38. Karbowy) S. Ciborowski, Zioberek, Majewski, Skiernik (72. Żak), J. Ciborowski. Trener: Paweł Żak.

Skawa Podolsze: Jurkowski, Domżał, Dominik Kajfasz, Ćwiertnia, Pytel, Bryła, Porębski, Banaszak, P. Kwadrans, J. Kwadrans, Karcz (65. Bartula). Trener: Wojciech Jurkowski.