Szybcy i skuteczni napastnicy zapewnili Strumieniowi sukces

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 października 2019 12:55

Strumień Polanka Wielka wygrał z Solavią Grojec 4:1. Mecz miał jednak różne zwroty.

W 10. minucie czerwoną kartkę otrzymał Knapik. Strumień grał w dziesiątkę i w tym czasie gra mu się nie układała. W 27. minucie stan osobowy drużyn się wyrównał, bo sędzia wyrzucił z boiska B. Smolarka, gdyż jego zdaniem faulował Bobę. Goście otrzymali również szansę bramkową w postaci rzutu karnego. Wykorzystał go Romanek.

W 42. minucie Opala otrzymał podanie pomiędzy obrońców od kolegi z drużyny i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie gospodarze strzelili gola na 1:2. Wołek zagrał wzdłuż bramki. Nogę na piątym metrze dołożył S. Smolarek.

W 70. minucie arbiter zarządził jedenastkę za faul na Brzezińskim. Celnie z wapna uderzył Romanek. W 82. minucie Borowczyk otrzymał podanie od Brzezińskiego i trafił na 1:4.

,,Mecz był wyrównany. Zagraliśmy słabo w ofensywie. Przeciwnik miał szybkich i skutecznych napastników” – powiedział Daniel Płonka, trener Solavii Grojec.

,,W tym spotkaniu mieliśmy różne momenty. Raz graliśmy dobrze, a raz bardzo nerwowo” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

Niedziela 29 września Solavia Grojec – Strumień Polanka Wielka 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Romanek rzut karny (27.), 0:2 Opala (42.), 1:2 S. Smolarek (47.), 1:3 Romanek rzut karny (70.), 1:4 Borowczyk (82.)

Solavia Grojec: Makowski, Żebrak, Chowaniec, Noworyta, B. Smolarek (27. czerwona bezpośrednia), Krężel, Mroczek, Gonszcz (80. Goc), Sołtysik (46. Ślęzak), Wołek (70. Kozieł), S. Smolarek. Trener: Daniel Płonka.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Trawkowski, Knapik (10. czerwona bezpośrednia), Drabczyk, Zemanek (49. Karpiel), Opala (Kawczak), Romanek (Jarzyna), Brzeziński, Łukaszczyk, Grubka (70. Jaszczyk), Boba (50. Borowczyk). Trener: Łukasz Jasek.