Skromne zwycięstwo KS Chełmek z Niwą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 maja 2019 02:15

KS Chełmek wygrał u siebie z Niwą Nowa Wieś 1:0. Decydującego gola zdobył Hankus.
W pierwszej na boisku działo się niewiele. W drugiej odsłonie było ciekawiej. W najlepszej

W 55. minucie Hankus uderzył z woleja, ale chybił. Futbolówka przeleciała obok prawego słupka. W 60. minucie rzut rożny wykonywał Wykręt. Wrzucił piłkę na dalszy róg.  Tam Chylaszek wygrał pojedynek główkowy z rywalem. Do piłki dogranej wzdłuż bramki doszedł Hankus i skierował ją do siatki.

W 72. minucie bardzo dobrą okazję miał Klimczyński. Miał przed sobą pustą bramkę, lecz trafił w poprzeczkę. W 86. minucie Mateja strzelił z pięciu metrów. Zabrakło skuteczności.

,,Dominowaliśmy przez większą część meczu. Dopiero później rywal nas przycisnął” – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

,,Z gry mieliśmy dużo więcej niż przeciwnik. Mieliśmy sporo sytuacji. Brakowało nam precyzji. Graliśmy dobrze, byliśmy groźni, ale przegraliśmy” – powiedział Kamil Żmuda, trener Niwy Nowa Wieś.

Niedziela 5 maja KS Chełmek – Niwa Nowa Wieś 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Hankus (60.)

KS Chełmek: Żołneczko, Kumanek, Chylaszek, Kantek, Pędrys, Wykręt (80. ,M. Bieniek), Kustra, Psioda (65. Sermak), Kaleta (70. Żyła), Hankus, Nędza. Trener: Paweł Sidorowicz.

Niwa Nowa Wieś: Kozieł, Holewa, Rzepa, Deska, (65. Zontek) Klimczyński, Piskorek, Stawowczyk, Flis, Gardyński, Mateja, Kukiełka. Trener: Kamil Żmuda.