Wysokie zwycięstwo Pogórza w Palczowicach

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 maja 2019 22:08

Pogórze Gierałtowice wygrało na wyjeździe z LKS Palczowice 5:1. Dla gości to trzecie zwycięstwo z rzędu, dla gospodarzy czwarta porażka z rzędu. Bierzemy pod uwagę tylko rundę wiosenną.
W 11. minucie zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Kowalski. Rzut karny precyzyjnie wykonał Makuch. W 29. minucie bramkarz gospodarzy obronił strzał z rzutu wolnego Ligusa. Wobec dobitki głową Kowalskiego był bezradny.

W 49. minucie strzelec drugiego gola zagrał do Zająca. Ten z prawego skrzydła wszedł do środka i znalazł sposób na bramkarza. W 54. minucie Pogórze strzeliło gola w podobny sposób. Zmieniła się strona i wykonawcy. Skuteczny strzał na dalszy róg oddał Koim. W 81. minucie P. Folga wykorzystał błąd obrony drużyny z Gierałtowic i skutecznie wykończył sytuację jeden na jeden z bramkarzem. W 87. minucie Koim podał wzdłuż bramki, a Krzemień dopełnił formalności.

,,Ogólnie to był bardzo słaby mecz. Nie było czego oglądać. Mieliśmy swoje sytuacje. Najlepszą miał Chachuła. Gra była wyrównana. Graliśmy w jedenastu, więc kontuzja Dzidka i konieczność gra w osłabieniu na pewno nie wpłynęła na nas korzystnie’ – powiedział Piotr Folga, trener LKS Palczowice.

,,W pierwszej połowie było trochę nerwowo, ale mieliśmy swoje okazje, z czego dwie wykorzystaliśmy. W drugiej rywal grał w dziesięciu i się wycofał. Muszę jednak przyznać, że graliśmy dużo słabiej niż w poprzednich dwóch meczach” – powiedział Łukasz Jasek, trener Pogórza Gierałtowice.

Sobota 4 maja LKS Palczowice – Pogórze Gierałtowice 1:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Makuch rzut karny (11.), 0:2 Kowalski (29.), 0:3 Zając (49.), 0:4 Koim (54.), 1:4 P. Folga (81.), 1:5 Krzemień (87.)

Składy:
LKS Palczowice: Zemła, Nowotarski, Nowokuński, Nowak, A. Folga, P. Folga, Kowalczyk, Chachuła, Głąb, Mamoń, Dzidek (46. pusta zmiana). Trener: Piotr Folga.

Pogórze Gierałtowice: Szyc, Garbacz (60. Kamski), Ligus, Kot, Kudłacik, Hałat, Makuch, Zając, Koim, Kowalski, Krzemień. Trener: Łukasz Jasek.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa