polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Fakty z powiatu: Przegląd najważniejszych wydarzeń – FILM
Rajd nie ma jednej przygotowanej trasy przejazdu. Założeniem rajdu jest odwiedzenie w dowolnej kolejności przez uczestników stanowisk, znajdujących się w każdym sołectwie gminy Oświęcim. Szczegółowa lokalizacja stanowisk, znajduje się w mapie rajdu.
„Każdy uczestnik samodzielnie wybiera punkty, które odwiedzi i ich kolejność. Aby ukończyć rajd należy odwiedzić, co najmniej osiem stanowisk na terenie gminy. Na stanowiskach uczestnik będzie zobowiązany do uczestnictwa w krótkich zadaniach, aby uzyskać pieczątkę potwierdzającą odwiedzenie stanowiska” – informują organizatorzy.
Na każdym stanowisku będzie możliwe zdobycie tylko jednej pieczątki przez jednego uczestnika indywidualnie. Suma zdobytych pieczątek i czas będzie decydował o ostatecznej pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu. Na karcie startowej ważne jest zaznaczenie godziny na pierwszym stanowisku odwiedzanym, oraz godziny przekazania karty startowej organizatorowi na zakończenie rajdu.
„Po zakończeniu rajdu zapraszamy do spędzenia wspólnie czasu na koncertach podczas Dni Gminy Oświęcim” – zapraszają organizatorzy.
Podczas rajdu nagrody otrzymają najmłodszy uczestnik, najstarszy uczestnik, a także osoba, która odwiedzi najwięcej odwiedzonych stanowisk.
– urząd gminy Oświęcim pokój nr 33 – Ośrodek Kultury Sportu i Reakcji Gminy Oświęcim w Brzezince, przy ulicy Sportowej 9 – Gminna Biblioteka Publiczna w Grojcu, przy ulicy Głównej 1 – w dniu rajdu w każdym punkcie rajdowym w sołectwach od godziny 9
godz. 9-16 – rajd gminny po stanowiskach w sołectwach do godziny 17 – przyjmowanie kart rajdowych od uczestników rajdu w miejscu zakończenia tj. Poręba Wielka ul. Wadowicka 79 godz. 16-18 – zakończenie rajdu teren przy domu ludowym w Porębie Wielkiej ul. Wadowicka 79 około godz. 17.30 – rozdanie nagród rajdowych
Regulamin rajdu
Mapa z punktami kontrolnymi
Krystyna Giżowska i Elektryczne Gitary gwiazdami Dni Gminy Oświęcim