LKS Jawiszowice gromi rywala nie po raz pierwszy w tym sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   7 listopada 2017 09:01

LKS Jawiszowice wygrał 8:0 w meczu wyjazdowym z Zagórzanką Zagórze.

W niedzielę w Zagórzu o punkty rywalizował outsider V ligi z liderem, który w dotychczasowych meczach nie stracił ani jednego punktu. Przebieg gry od początku spotkania potwierdzał to, kto w tym spotkaniu był faworytem.

Na pierwszą bramkę kibice przyjezdnych czekali do 12. minuty. Strzelanie rozpoczął Bartula, który trafił z wolnego w „samo okienko”. W 30. minucie Korczyk przypomniał o tym, że potrafi bardzo dobrze wykonywać przewrotkę. Przy golu asystował mu Grabczyński. W 32. minucie piłkę z rogu wrzucał Bartula. Bramkarz odbił piłkę. Nie zdołał jej jednak wybić obrońca Zagórzanki. Z „prezentu” skorzystał Hankus, który trafił na 0:3. W pierwszej połowie padła jeszcze jedna bramka. W 39. minucie Tworek precyzyjnie strzelił głową po podaniu Bartuli. Później Pyrlik „ostemplował” słupek.

W drugiej połowie jedyną niewiadomą było to, ile bramek dołożą na swoje konto przyjezdni. Okazało się, że cztery. W 48. minucie niepewnie przy wrzutce Wykręta interweniował Kaniabiurka. W pobliżu był Kuźnik. Piłkarz LKS Jawiszowice nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki w pustej bramce. W 59. minucie było 0:6. Pyrlik dobił strzał Wykręta. Przy kolejnych dwóch bramkach sporą „cegiełkę” dorzucił Bartula. W 65.minucie jego asystę wykorzystał Korczyk, a dwie minuty później tego samego dokonał Kuźnik.

Niedziela 5 listopada Zagórzanka Zagórze – LKS Jawiszowice 0:8 (0:4)
Bramki: 0:1 Bartula (12.), 0:2 Korczyk (30.), 0:3 Hankus (32.), 0:4 Tworek (39.), 0:5 Kuźnik (48.), 0:6 Pyrlik (59.), 0:7 Korczyk (65.), 0:8 Kuźnik (67.)

Zagórzanka Zagórze: Kaniaburka, Hodur, Rogowiec, Krawczyk, Bębenek, Kowalczyk, Lickiewicz, Woźniak, Motyczko, Bogacz, Kołodziej.

LKS Jawiszowice: Niesyto,Bednarczyk (70.Kocoń), Grabczyński (85. Rusek), Nalepa, Bartula, Tworek, Herman, Szymonik (46. Wykręt), Hankus (46. Kuźnik), Korczyk, Pyrlik (86. Rychlerwicz). Trener: Jarosław Płonka.