Brzezina nadal liczy się w walce o awans

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 maja 2016 01:46

Brzezina wygrała z Niwą Nowa Wieś 2:0. Pozwoliło jej to na utrzymanie pozycji wicelidera.

Po sobotniej porażce z Unią podopieczni Piotra Balonka tracili pięć punktów do zespołu z Oświęcimia. Drużyna z Osieka pokazała jednak, że nie ma zamiaru zrezygnować z walki o awans do IV ligi.

W pierwszej połowę optyczną przewagę posiadali gospodarze. Niewiele z niej jednak wynikało. W 10. minucie Pietraszewski uruchomił dobrym podaniem M. Grosa. Ten drugi pobiegł z piłką do linii końcowej i odegrał ją na środek do Czernego. Piłkarz Brzeziny oddał strzał. Futbolówka po rykoszecie nie znalazła drogi do bramki. W 21. minucie mocne uderzenie z szesnastki oddał Klimczyński, ale na posterunku był Kulczyk.

W pierwszej fazie drugiej połowy gra była toczona w środku pola, a kibice nie oglądali ciekawych akcji zaczepnych. W 64. minucie przed rzutem rożnym na ziemie upadł pociągany przez jednego z zawodników Soły D. Płonka. Sędzia wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Dubiel. W 68. minucie Swarzyński miał szansę wyrównać stan rywalizacji. Piłkarz klubu z Łęk przyjął futbolówkę w polu karnym i uderzył, ale ta zatrzymała się na poprzeczce.

Soła starała się coś zmienić. Bardzo aktywny był przede wszystkim Dwornik, który wnosił dużo dobrego do gry ekipy przyjezdnej. Gościom brakowało jednak groźnych sytuacji bramkowych. W doliczonym czasie gry Brzezina wykorzystała to, że Soła się otworzyła i strzeliła gola na 2:0. Rogala ze środka pola zagrał przekątną do ustawionego na lewym skrzydle Jaromina. Zawodnik klubu z Osieka po przyjęciu zrobił ruch do środka i oddał precyzyjny strzał na dalszy słupek bramki strzeżonej przez Gacura.

Wtorek 3 maja Brzezina Osiek – Niwa Nowa Wieś 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Dubiel rzut karny (66.), 2:0 Jaromin (90 + 4.)

Brzezina Osiek: Kulczyk – Ł. Płonka (46. Tomala, żółta), D. Płonka (żółta), Majcherek, Buczek – Ł. Szczepaniak, Czerny (żółta), M. Gros – Pietraszewski (46. Bernaś), Antecki (60. Jaromin, żółta), Dubiel (72. Rogala). Trener: Piotr Balonek.

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Stawowczyk, Góral, Makowski, Zwaryczuk (80. Śleziak), Dwornik (żółta), K. Żmuda (68. Michałek), Piskorek, A. Żmuda, Swarzyński, Klimczyński (70. Merta). Trener: Kamil Żmuda.