SIATKÓWKA. Setbolówki czwarte na międzynarodowych zawodach

Redakcja  |   Siatkówka  |   16 czerwca 2011 15:56

Klub siatkarski UKS Setbol Oświęcim zorganizował I Międzynarodowy Turniej Młodziczek. W zawodach brało udział sześć drużyn. Wśród nich był klub z Rumunii. Młode siatkarki oświęcimskiego klubu zajęły w zawodach czwarte miejsce. Najlepsze były zawodniczki MOSM Tychy.

Zawody trwały dwa dni. W pierwszym dniu drużyny grały w swoich grupach, natomiast w drugim walczyły o poszczególne miejsca. W swoim pierwszym meczu siatkarki UKS Setbol wygrały z Victorią MOSiR Cieszyn 2:0. W drugim spotkaniu zawodniczki drużyny gospodarzy przegrały z GS UKS Krzanowice. Mecz był bardzo emocjonujący. Setbolówki wygrały pierwszy set a w drugim wysoko prowadziły. Zawodniczki klubu z Krzanowic zdołały jednak najpierw odrobić straty a potem wygrać cały set drugi. Podłamane takim obrotem sprawy młodziczki UKS Setbol nie podniosły się już i przegrały decydującą część meczu. Rywalizację w grupie drugiej wygrały siatkarki rumuńskiego klubu CS Adep Satu Mare.

Spotkania finałowe i półfinałowe odbyły się dzień później. W pierwszym półfinale dziewczyny z UKS Setbol musiały uznać wyższość zespołu z Rumunii. Drugim uczestnikiem finału został zespół MOSM Tychy.

Siatkarki oświęcimskiego klubu bardzo źle rozpoczęły mecz o trzecie miejsce z zawodniczkami z Krzanowic. Po porażce w pierwszym secie i po uwagach trenerki młode siatkarki zespołu gospodarzy obudziły się i wygrały drugą część meczu. W decydującym secie od początku prowadziły reprezentantki krzanowickiego klubu i to one cieszyły się z trzeciego miejsca w zawodach.

W finale Rumunki zbyt szybko uwierzyły w końcowy sukces i przegrały pierwszego seta z tyszankami. Ostra reprymenda trenera poskutkowała i Satu Mare pewnie wygrało drugiego seta. W trzeciej części meczu siatkarki MOSM Tychy szybko zdobyły przewagę i nie oddały jej do końca meczu.

Wyniki:

Dzień I
UKS Setbol Oświęcim – Victoria MOSiR Cieszyn 2:0 (29:27,25:13)
GS UKS Krzanowice – Victoria Mosir Cieszyn 2:0 (25:10,25:9)
UKS Setbol Oświęcim – GS UKS Krzanowice 1:2 (25:20,23:25,11:15)
CS Adep Satu Mare – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:0 (25:19,25:10)
BKS Aluprof Bielsko-B. – MOSM Tychy 0:2 (24:26,13:25)
CS Adep Satu Mare – MOSM Tychy 2:0 (25:10,25:19)

Dzień II
UKS Setbol Oświęcim (2A) – CS Adep Satu Mare (1B) 0:2 (16:25,17:25)
GS UKS Krzanowice(1A)  – MOSM Tychy (2B) 0:2 (21:25,19:25)
Victoria Mosir Cieszyn(3A) – BKS Aluprof Bielsko B. (3B) 2:1 (25:18,20:25,15:13)