Wysokie zwycięstwo LKS Bobrek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 czerwca 2022 06:25

LKS Bobrek wygrał u siebie z Przeciszovią Przeciszów 5:1. Gospodarze zajmują drugie miejsce w tabeli, ale mają mecz zaległy do rozegrania.

W 11. minucie po wrzutce z rzutu rożnego gola zdobył ustawiony przy słupku Ząbek. W 33. minucie po akcji piłkę dośrodkował Chylaszek. Akcję zamknął Ząbek.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 52. minucie trafili przyjezdni. Po prostopadłym podaniu sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kozak. W 62. minucie  było 3:1. Krawczyk odebrał futbolówkę obrońcy i zagrał do Ząbka. Ten uderzył pierwszej piłki. Bramkarz obronił, ale dobitka Chylaszka była skuteczna.

W 74. minucie po składnej akcji Zejma otrzymał podanie od Chylaszka i znalazł sposób na golkipera. W 77. minucie Nowotarski wystawił piłkę Winiarskiemu, który dopełnił formalności.

,,To był ciężki mecz. Rywal zagrał defensywnie. Mieliśmy problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu. Od wyniku 3:1 graliśmy płynnie. Nasza gra mogła się podobać” – powiedział Paweł Wierzbic, grający trener LKS Bobrek.

,,Mecz oceniam pozytywnie. Graliśmy jak równy z równym. Do wyniku 1:1 gra była wyrównana. Potem się odkryliśmy i straciliśmy gole. Nasza drużyna się nie poddała” – powiedział Mariusz Frączek, kierownik drużyny Przeciszovii Przeciszów.

Niedziela 29 maja LKS Bobrek – Przeciszovia Przeciszów 5:1 (2:0)
Bramki: 1:o Ząbek (11.) 2:0 Ząbek (33.), 2:1 Kozak (52.), 3:1 Chylaszek (62.), 4:1 Zejma (74.), 5:1 Winiarski (77.)

LKS Bobrek: Tworuszka, Glistak, Rundzia (80. Zawadzki), Byrski, Ryska, Winiarski (75. Likus), Hendzlik, Chylaszek (70. Wierzbic), Krawczyk, Ząbek (46. Nowotarski). Trener: Paweł Wierzbic.

Przeciszovia Przeciszów: Prochownik ( 46. Michałek), Makuch, Pawela (46. Klimczyk), Skrobacz, Semik (65. Ł. Płonka), Baranowski, Kidoń (46. Kidoń), Michałek (46. Bartuś), Żabiński, Mycyk, Matla. Trener: Łukasz Płonka.