Wygrał zespół zdecydowanie lepszy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 listopada 2020 12:11

Po jedenastu kolejkach B Klasy Iskra Brzezinka ma na swoim koncie komplet punktów. Wczoraj wygrała u siebie z LKS Głębowice 6:0.

W 8. minucie Wojtaszak przeprowadził indywidualną akcję zakończoną strzałem. Do piłki odbitej przez Wandora doszedł Samek i otworzył wynik spotkania. W 15. minucie prawym skrzydłem zaatakował Krzemień, a później wyłożył piłkę Wołkowi, który uderzył nie do obrony z 11 metrów. W 32. minucie dobrą sytuację strzelecką wypracował sobie Wojtaszak. Zdecydował się jednak podać do jeszcze lepiej ustawionego Samka. Zawodnik Iskry skierował futbolówkę do pustaka. W 42. minucie Kyrcz uruchomił prostopadłym podaniem Wojtaszaka. Ten w sytuacji sam na sam zachował się jak profesor i ładną dla oka podcinką pokonał bramkarza rywali.

W 61. minucie rzut rożny wykonał Wojtaszak. Ustawiony przy bliższym słupku Samek musnął futbolówkę, a ta wpadła do siatki. W 78. minucie po kolejnym precyzyjnym rzucie rożnym Wojtaszaka Dziedzicowi pozostało dopełnić formalności.

,,Od początku narzuciliśmy swój styl. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji strzeleckich. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Gratuluję mojej drużynie jedenastego zwycięstwa w tej rundzie” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

,,Dziś nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia. Stworzyliśmy dwie niezłe sytuacje, ale też nie do końca były to tzw. setki. Przed spotkaniem uaktualniły się tematy covidowe i zdrowotne. Straciliśmy w zasadzie linię obrony. To nas jednak nie tłumaczy. Między gospodarzem a nami jest różnica co najmniej jednej ligi” – powiedział Przemysław Tlałka, grający trener LKS Głębowice.

Sobota 31 października Iskra Brzezinka – LKS Głębowice 6:0 (4:0)
Bramki: 1:0 Samek (8.), 2:0 Wołek (15.), 3:0 Samek (32.), 4:0 Wojtaszak (42.), 5:0 Samek (61.), 6:0 Dziedzic (78.)

Iskra Brzezinka: Nowak (Baruś), Nagi, Drobisz, Rymek, Płatek, Kyrcz (Czarnik), Skrzypek (Dziedzic), Krzemień, Wojtaszak (Jaworski), Samek, Wołek (Sergiel). Trener: Rafał Skrzypek.

LKS Głębowice: Wandor (55. Kuźma), Sz. Wojtyła, Wojciech Brońka, Jaszczyk, Dzierżawa, Maciej Brońka, Skowron, Sala (80. Tlałka), Szostak (55. Kozub), Bieszczad, Spisak. Trener: Przemysław Tlałka.