Unia wygrała z Dalinem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 czerwca 2021 18:52

Unia Oświęcim wygrała u siebie  z Dalinem Myślenice 3:2. Na wynik duży wpływ miała pierwsza połowa.

W 21. minucie Czapla zagrał prostopadle do Lewandowskiego, a ten zdobył gola. W 25. minucie na bramkę uderzył strzelec gola na 1:0. Piłka odbiła się od obrońcy. Doszedł do niej Czapla i wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem. W 42. minucie bramkę na 3:0 zdobył Nowak.

W drugiej połowie strzelali przyjezdni. W 46. minucie akcję prawą stroną przeprowadził Burkat. Zawodnik Dalinu zagrał przed bramkę do Ayouba, a ten skierował futbolówkę do bramki. W 60. minucie Rak był zdaniem sędziego faulowany w polu karnym. Z  jedenastu metrów skutecznie uderzył sam poszkodowany.

„Szybko ustawiliśmy sobie mecz. Potem niestety daliśmy szanse rywalowi na nawiązanie walki. Później mecz był otwarty. Obie drużyny mogły zdobyć gole. To nie był łatwy mecz” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

„Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Byliśmy nieskuteczni i słano zagraliśmy  w obronie. W drugiej odsłonie podjęliśmy walkę. Na pewno można pochwalić naszych zawodników za to, że przy wyniku 3:0 nie zrezygnowali z walki” – powiedział Krzysztof Kmiecik, kierownik Dalinu Myślenice.

Sobota 2 czerwca Unia Oświęcim – Dalin Myślenice 3:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Lewandowski (21.), 2:0 Czapla (25.), 3:0 Nowak (42.), 3:1 Ayoub (46.), 3:2 Rak rzut karny (60.)

Unia Oświęcim: Adamski, Powała, Gubała, Dankowski, Ryszka, Wilczak, Czapla, K. Szewczyk (90. Pacyga), M. Szewczyk (46. Łoziński), Lewandowski (70. Burda), Nowak (80. Nowak). Trener: Marek Kołodziej.

Dalin Myślenice (wyjściowy): Światłoń, Tokarz, Jędrzejowski, Barhandi, Cienkosz, Ayoub, Biel, Wojtan, Rak, Ostafin, Sobolewski.