Remisowe derby

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 czerwca 2021 19:09

Mecz LKS Palczowice z Skawą Podolsze jest zawsze traktowany prestiżowo przez oba kluby. Tym razem było 2:2. 

Sędzia pokazał trzy czerwone kartki

W 15. minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Żmuda zagrał z obrony długą piłkę za plecy obrońców do P. Kwadransa, który wykorzystał sytuację sama na sam z bramkarzem gospodarzy.  W 18. minucie po otrzymaniu czerwonej kartki z boiska musiał zejść Domżał.

W 52. minucie gospodarze wyrównali. Po zagraniu ręką Chowaniaka sędzia zarządził rzut karny. Na gola zamienił go P. Folga. W 55. minucie było 2:1. Do piłki zagranej z prawego skrzydła przez z kolegę z drużyny doszedł B. Kowalczyk i skierował ją do siatki.

Od 70. minuty drużyna z Podolsza grała w dziewiątkę, bo bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Szczepaniak. Cztery minuty później po otrzymaniu dwóch żółtych a w konsekwencji czerwonej boisko opuścił P. Folga.

Przyjezdni zdołali wyrównać. W 83. minucie P. Kwadrans znalazł sposób na bramkarza strzałem z pola karnego. W 90. minucie Porębski  uderzał z rzutu wolnego z 18 metrów. Bramkarz LKS  Palczowice odbił piłkę przed siebie, a potem obronił dobitkę Piotra Kwadransa z pięciu metrów.

„To był dość wyrównany mecz walki. Gdy rywal grał w dziewięciu przeważaliśmy i mieliśmy kilka okazji bramkowych” – powiedział Mateusz Dzidek, grający prezes LKS Palczowice.

„ Biorąc pod uwagę to, że z powodów zawodowych nie mogło zagrać trzech zawodników z pierwszej jedenastki, a większość meczu graliśmy w osłabieniu po czerwonych kartkach,  to remis w wyjazdowych derbach jest niezłym wynikiem i chyba sprawiedliwym. Szkoda tego, że dwóch naszych młodych zawodników dało się ponieść emocjom w sytuacjach stykowych z rywalami osłabiając w ten sposób  drużynę. Mecz zaczęliśmy dobrze, nie schodząc z połowy gospodarzy i szybko obejmując prowadzenie .  W ostatniej akcji spotkania mogliśmy strzelić gola ale i gospodarze kilka minut wcześniej też nie wykorzystali świetnej okazji bramkowej” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.
Niedziela 30 maja LKS Palczowice – Skawa Podolsze 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 P. Kwadrans (15.), 1:1 P. Folga rzut karny (52.), 2:1 B. Kowalczyk, 2:2 P. Kwadrans (83.)
Składy:
LKS Palczowice: Stańko, A. Folga, P. Folga, Nowak, Miętka, B. Kowalczyk, K. Kowalczyk, Kołaczek, Putowski (46. Dzidek), Zięcik, Molenda (75. Głąb).
Skawa Podolsze: Świergosz , Ćwiertnia, Żmuda , Chowaniak (80.Pytel), Dominik Kajfasz, Domżał, Pietrańczyk, Porębski, J. Kwadrans (35. Szczepaniak), Kołaczek,  P. Kwadrans.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .