Unia wygrała drugi mecz w sezonie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 sierpnia 2022 20:19

Unia wygrała 4:1 z Barciczanką Barcice. To drugie zwycięstwo zespołu z Oświęcimia w tym sezonie.

W 13. minucie po faulu w polu karnym sędzia odgwizdał rzut karny dla przyjezdnych. Wykorzystał go Maślejak.

W 29. minucie K. Szewczyk zagrał do M. Szewczyka, który dobrym strzałem wyrównał stan rywalizacji. W 48. minucie Czapla po podaniu od M. Szewczyka wyprowadził Unię na prowadzenie. W 70. minucie ten sam zawodnik strzelił gola na 3:1. Wykorzystał dobre zagranie z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry Lewandowski przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną i wykończył ją precyzyjnym strzałem.

„To był bardzo szybki mecz. Toczył się na zasadzie akcję za akcję. Rywal był wymagający. Szacunek za walkę należy się zawodnikom obu zespołów” – powiedział Andrzej Kirejczyk, kierownik drużyny Unii Oświęcim.

Środa 10 sierpnia Unia Oświęcim – Barciczanka Barcice 4:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Maślejak rzut karny (13.), 1:1 M. Szewczyk (29.), 2:1 Czapla (48.), 3:1 Czapla (70.), 4:1 Lewandowski (90+4)

Unia Oświęcim: Maciejowski, Szmidt, K. Szewczyk (80. Snadny), Lichota (46. Kaleta), Szcząber (85. Kateusz), Antkiewicz, M. Szewczyk, Ryszka, Czarnik, Pawela (65. Lewandowski), Czapla (85. Babiuch). Trenerzy: Marek Kołodziej i Adrian Pietraszko.

Barciczanka Barcice: Mróżek, Basta, Cieżobka, Krupa, Martuszewski (65. Gryźlak), Łukasik, Oleksy, Tokarz (65. Zygmunt), Zawiślan ( 88. Białowodzki), Korzym, Maślekak.