Unia przerwała passę zwycięstw remisem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   28 kwietnia 2019 12:15

Unia zremisowała na wyjeździe z Orłem Piaski Wielkie 3:3. Drużyna z Oświęcimia przerwała passę zwycięstw, ale przedłużyła serię bez porażki.

Wynik meczu otworzyli goście, których wspierała grupa 54 kibiców, czynnie dopingujących swoich faworytów. W 11. minucie Czapla wykorzystał złe wybicie piłki przez Uwakwe. Napastnik Unii przyjął piłkę i skutecznie uderzył. W 33. minucie błąd przytrafił się gościom. Obrońcy pomylili się przy rozgrywaniu piłki. Po kontrze Orła gola zdobył Kozieł.

W 36. minucie gospodarze wyszli na prowadzeniu po trafieniu Banaszka. W 63. minucie sędzia zarządził rzut karny za faul w szesnastce. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Czapla. W 79. minucie Wilczak zagrał piłkę w pole karne. Przepuścił ją Jończyk, a Czapla strzelił swojego trzeciego gola w tym spotkaniu.  W 83. minucie po składnej akcji ładnym dla oka trafieniem popisał się Wajda.

,,W pierwszej połowie inicjatywę miał Orzeł. W drugiej to my doszliśmy do głosu. Co prawda rywal jest nisko w tabeli, ale w rundzie wiosennej gra dobrze i ma niezłe wyniki. Dlatego też szanujemy jeden zdobyty punkt.  Z postawy drużyny jestem zadowolony.

Sobota 27 kwietnia Orzeł Piaski Wielkie – Unia Oświęcim 3:3 (2:1)
Bramki: 0:1 Czapla (11.), 1:1 Kozieł (33.), 2:1 Banaszek (36.), 2:2 Czapla rzut karny (63.), 3:2 Czapla (79.), 3:3 Wajda (83.)

Skład Unii Oświęcim: Korzec, B. Ryszka, Pluta, Praciak (67. Jonczyk), Rzeszutko, Ryś, Janiczak (65. P. Ryszka), Lichota (46. Pacyga), Wilczak, Czapla, Snadny (Mrowiec). Trener: Marek Kołodziej.