Sygnał wygrał ważny mecz

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 maja 2019 23:16

Sygnał wygrał na wyjeździe ze Skawą Podolsze 2:0. Bramki zdobyli Sulkiewicz i Walczak.
W pierwszej połowie Sygnał stwarzał groźniejsze sytuacje bramkowe. Ta część gry skończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie obie ekipy były groźne.

W 49. minucie Sulkiewicz skutecznie uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów. W czasie gry Skawa poniosła konsekwencje otwartej gry. Zawodnicy Sygnału wykazali się boiskowym sprytem. Stoper drużyny gospodarzy zaryzykował i stracił piłkę. Ograł go Walczak, a później znalazł sposób na bramkarza.

,,W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze.W drugiej połowie my przeważaliśmy i to my mieliśmy więcej sytuacji strzeleckich. Cóż jednak z tego, skoro przegraliśmy. Rywal był o przynajmniej jedną bramkę lepszy. Sygnał był aktywny w obu częściach gry, a my obudziliśmy się w drugiej” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

,,W całym spotkaniu posiadaliśmy optyczną przewagę. W  pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia gola i już wtedy mogliśmy zamknąć temat rywalizacji. W drugiej połowie byliśmy skuteczniejsi.  Efektem były zdobyte gole. Nasza wygrana jest w pełni zasłużona”- powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygna Włosienica.

Skawa Podolsze -Sygnał Włosienica 0:2

Skawa Podolsze: Jurkowski, Szczyżyca, Serwatka, Guzdek (80. Dżyżdżyk), Nykiel, Wiecheć, Baraniak, Kwadrans, Porębski, Bartuś.Trener:Wwojciech Jurkowski.

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, Pacyga, Oczkowski, K. Stachura, Pacyna, Mondry ( 65. Grubka ), Sarna, Walczak, Korwin ( 80. Gaweł ), Szpiegla ( 90. Stanisławek), Sulkiewicz. Trener: Damian Pałamarczuk.