Spadkowicz wygrał w Grojcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 sierpnia 2021 07:54

Zatorzanka wygrała w Grojcu z Solavią 3:0. Klub z Zatora to spadkowicz z Keezy Ligi Okręgowej.

W 23. minucie Szymonik wrzucił piłkę w pole karne, a bramkę strzałem głową zdobył Florczak. W 34. minucie Szymonik wymanewrował trzech rywali i oddał precyzyjny, płaski strzał na dalszy róg. W 45, minucie było 0:3. Żak na raty pokonał bramkarza.

„Wygrała drużyna lepsza pod każdym względem. Dużo dają nam we znaki wakacyjne problemy kadrowe” – powiedział Daniel Płonka, grający trener Solavii Grojec.

„Byliśmy dość nieskuteczni. Mieliśmy szanse jeszcze na kilka goli. Grę utrudniało nam boisko i wysoka trawa. Kontrolowaliśmy spotkanie. Rywal nam nie zagroził” – powiedział Piotr Balonek, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 21 sierpnia Solavia Grojec – Zatorzanka Zator 0:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Florczak (23.), 0:2 Szymonik (34.), 0:3 Żak (45.)

Solavi Grojec: W. Chowaniec, B. Smolarek, Goc, P. Chowaniec, Maksimow (Chowaniec), P. Płonka, Mroczek, Walus (46. M. Noworyta), D. Płonka, Wołek, Płaczek. Trener: Daniel Płonka.

Zatorzanka Zator: Lichański, Stanek (Wolanin), Pindel, Celej, Formas, Leszczyński, Kwiatkowski, Florczak (P. Wolanin), Mika, Szymonik (Woźniak), Żak (Kukiełka). Trener: Piotr Balonek.