Rezerwy KS Chełmek wygrały w Porębie Wielkiej

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 czerwca 2021 07:00

Rezerwy KS Chełmek wygrały na wyjeździe z LKS Poręba Wielka 3:0 i nadal liczą się w walce o awans do Keeza A Klasy.

Pierwszy gol był nietypowy. Zaraz po rozpoczęciu gry w drugiej połowie strzałem z połowy boiska gola zdobył Kysiak. W 60. minucie po rożnym wykonanym przez strzelca pierwszego gola skutecznie z półwoleja uderzył Jeleń. W 70. minucie przyjezdni przeprowadzili kontrę. Prawą stroną  zaatakował Plata. W końcowej fazie akcji zagrał do Niemczyka, który ładnym strzałem lewą nogą na dalszy róg ustalił wynik spotkania.

„Moim zdaniem wynik nie oddaje przebiegu gry. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie. Nie pozwoliliśmy rywalowi na stworzenie sobie dogodnych sytuacji i cierpliwie czekaliśmy na swoje szanse. Niestety w 46. minucie po wrzutce z 50 metrów jednego z przeciwników piłka dostała poślizgu i przelobowała źle ustawionego bramkarza. To podcięło nam skrzydła. Zanim się otrząsnęliśmy straciliśmy drugiego gola. Strata trzeciej to konsekwencja otworzenia się. Sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Zabrakło nam dziś  kilku podstawowych zawodników, ale przemeblowany skład spisał się dobrze. Zabrakło nam skuteczności, a  o wyniku przesądziły błędy indywidualne” – powiedział Krzysztof Ryś, grający wiceprezes LKS Poręba Wielka.

„W pierwszej połowie mieliśmy nieznaczną przewagę. Szybko strzelony w drugiej połowie ustawił mecz. Później już dominowaliśmy” – powiedział Konrad Karaśkiewicz, trener rezerw KS Chełmek i prezes tego klubu.

Sobota 5 czerwca LKS Poręba Wielka – KS II Chełmek 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Kysiak (46.), 0:2 Jeleń (60.), 0:3 Niemczyk (70.)

LKS Poręba Wielka: Kołacz, Szczerbowski, Konrad Ryś, Szwed, Pawlica (80. Stefański),  Tomczyk (75. Sporysz), Krzysztof Ryś, Żydzik (46. Maciej Paluch), Mączka (60. Mateusz Paluch), Oczkowski, Kornaś. Trener: Damian Pałamarczuk.

KS II Chełmek: Szyba, Baczewski, Wieczorek, Niemczyk, Nowotarski, Jeleń, Piątek (46. Dulęba), Wlezień, Plata, Rojkowski, Kysiak. Trener: Konrad Karaśkiewicz.