Rezerwowi pomogli Sole

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 października 2019 11:38

Soła  Łęki wygrała z Górnikiem Brzeszcze 2:1. Decydującą o jej zwycięstwie akcję przeprowadzili rezerwowi.

W 43.minucie Matejko wymanewrował czterech rywali i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. W 60. minucie Kozieł dośrodkował piłkę w pole karne. Baraniak wygrał pojedynek główkowy z rywalami. Dotarła ona do Piwowara, który strzałem z woleja skierował futbolówkę do siatki. W 88. minucie skuteczną akcję przeprowadzili rezerwowi Soły. Waliczek zagrał ze skrzydła wzdłuż bramki do Amroziego, a ten uderzył z półobrotu.

,,Wreszcie miałem do dyspozycji więcej zawodników. Rezerwowi pomogli, ponieważ dali dobre zmiany.  Bardzo dobrze zagraliśmy w środkowej strefie. Zawodnicy ,,pozostawili sporo serca na boisku”, za co im bardzo dziękuję” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

,,Przeciwnik stworzył tylko dwie bramkowe sytuacje, ale je wykorzystał. W drugiej połowie prowadziliśmy grę, ale naraziliśmy się na kontrę. Ogólnie mieliśmy sporą przewagę, lecz brakło nam wykończenia” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

Sobota 28 września Soła Łęki – Górnik Brzeszcze 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Matejko (43.), 1:1 Piwowar (60.), 2:1 Amrozi (88.)

Soła Łęki: D. Dusik, Karnas, Pawlusiak, Zygmunt, Kramarczyk, Matejko, Wiktoruk, Żmuda, Kukiełka (Wawrzyczek), Zarzycki (Amrozi), Swarzyński. Trener: Bogdan Swarzyński.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Lis (85. Wrona), Salepa, Kozieł, Baraniak (70. Baran), Piwowar, Sojka, Czerwik, Wójcik (65. Drabczyk), Kawczak (60. Forma). Trener: Wojciech Włodarzyk.