Przełamanie Sygnału

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 sierpnia 2020 18:44

Po nie najlepszym początku sezonu Sygnału, które przyniosło dwie porażki, klub z Włosienicy podejmował beniaminka z Bulowic. Gospodarze wygrali 3:0.

W 28. minucie Szpiegla otrzymał podanie od Klimczyńskiego i uderzył z 20 metrów trafiając w samo okienko. W 55. minucie gospodarze przeprowadzili szybki atak. Prawym skrzydłem zaatakował Mondry i dośrodkował do nabiegającego Yedynaka. Po tym jak futbolówka odbiła się od ziemi Ukrainiec skutecznie uderzył głową na bliższy róg. W 77. minucie po kolejnym szybkim ataku Sygnału padł gol na 3:0. Z lewego skrzydła dośrodkował Szpiegla, a bramkarza dobrym strzałem wyprzedzi ł Yedynak.

,,Po dwóch porażkach byliśmy w trudnej sytuacji. Musieliśmy dokonać modyfikacji w ustawieniu oraz w taktyce. Efekt był taki, że na przerwę powinniśmy schodzić z trzybramkowym prowadzeniem. Utrudnił nam to bramkarz gości. Dopieliśmy swego po pięknym strzale Szpiegli w samo okienko bramki. Pierwszą połowę całkowicie zdominowaliśmy. Z kolei w drugiej połowie to goście zaatakowali, a w naszej bramce z kolei świetnie spisywał się Rafał Jarosz. Nastawiliśmy się na ataki szybkie, po których Andrii Yedynak zdobył dwa efektowne gole. W pełni zasłużenie wygraliśmy ten mecz” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

,,W pierwszej połowie rywal dominował. My byliśmy nieporadni. Mieliśmy problem z utrzymaniem się przy piłce. W drugiej graliśmy lepiej i kontrolowaliśmy mecz. Naraziliśmy się jednak na dwie kontry” – powiedział Piotr Sobala, grający trener LKS Bulowice.

Niedziela 23 sierpnia Sygnał Włosienica – LKS Bulowice 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Szpiegla (28.), 2:0 Yedynak (55.), 3:0 Yedybak (77.)

Sygnał Włosienica: R. Jarosz, Oczkowski, Ludwinek, Momot (46.Pacyga), Grubka (64. K. Stachura), Walczak, Klimczyński (35. Mondry), Sarna, Szpiegla (78. Ligus), Sulkiewicz, Yedynak (85. Pokrzyk). Trener: Damian Pałamarczuk.

LKS Bulowice: Leśnik, Pękala, Waligórski, Nowak, Matejko, Matusiak (46. Sobala), Łysoń, Rusek, Jodłowski (46. M. Handy) Nalborczyk (65. S. Handy), Michalak. Trener: Piotr Sobala.