Iskra wygrała w prestiżowym meczu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 sierpnia 2020 19:28

W Harmężach odbyły się derby, które zawsze wywoływały emocje w ludziach związanych z Iskrą i Koroną. 5:2 wygrał klub z Brzezinki.

Początek meczu zapowiadał inny wynik. W 2. minucie zdaniem sędziego faulowany był Baran. Rzut karny dobrze wykonał Tyran. W 8. minucie Korona wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Po rykoszecie piłkę do siatki skierował Baran.

W 28. minucie z prawego skrzydła zagrał Samek, a gola zdobył Wołek. W 43. minucie z lewej strony dośrodkował Wojtaszak. Piłkę do siatki skierował Wołek. Pierwsza połowa skończyła się więc remisem.

W 48. minucie Sergiel przelobował bramkarza i wyprowadził zespół gości na prowadzenie. W końcówce klub z Brzezinki potwierdził swoje zwycięstwo dwoma golami. Z lewej strony zagrał Wojtaszak. Piłka odbiła się od obrońcy Korony. Bramkę zdobył Płatek. W 90. minucie Wołek dołożył nogę po strzale Sergiela.

,,Mieliśmy dobry początek. Później goście przejęli inicjatywę. Iskra była lepsza i wygrała zasłużenie” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

,,Pierwsze kilka minut przespaliśmy. Mamy jakiś problem z początkami meczów. Później kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

Sobota 22 sierpnia Korona Harmęże – Iskra Brzezinka 2:5 (2:2)
Bramki: 1:0 Tyran rzut karny (2.), 2:0 Baran (8.), 2:1 Wołek (28.), 2:2 Wołek (43.), 2:3 Sergiel (48.), 2:4 Płatek (88.), 2:5 Wołek (90.)

Korona Harmęże: Ochman (46. Sroka), Foks, Głowacki, K. Majewski (46. Pawlak), Niesyto, Skiernik, Baran (19. Rochowiak 85. Rąba), Bargiel, Rychlewicz, P. Forma (46. Podbiał), Tyran. Trener: Patryk Forma.

Iskra Brzezinka: Nowak, Rymek, Koczur (Czarnik), Płatek, Wykręt (65. Mika),  Kyrcz, Piskozub (Skrzypek) Krzemień (65. Nagi), Wojtaszak, Wołek, Samek (40. Sergiel) Trener: Rafał Skrzypek.