Piskorek znów skuteczny

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 maja 2022 20:54

Niwa Nowa Wieś wygrała u siebie z Górnikiem Brzeszcze 4:0.

W 2. minucie Chrapek wszedł z piłką w pole karne, minął bramkarza, lecz ten zatrzymał go nieprzepisowo. Rzut karny wykorzystał Piskorek. W 10. minucie po wrzutce z rzutu rożnego piłkę wybił zawodnik Górnika. Po kolejnej wrzutce bramkę strzałem głową zdobył Piskorek.

W 65. minucie Jurczak zagrał ze skrzydła. Piskorek strzałem głową zdobył trzecią bramkę w tym spotkaniu. W 78. minucie Miłoń zagrał prostopadle do Dudzica, który wymanewrował bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

,,Bardzo dobrze weszliśmy w mecz. Do 25. minuty dominowaliśmy. Potem mecz się wyrównał. W drugiej po znów doszliśmy do głosu, choć rywal też nam raz zagroził” – powiedział Michał Matejko, trener Niwy Nowa Wieś.

,,Mecz nam się nie ułożył od początku. Później lawina błędów kosztowała nas utratę gola. W drugiej odsłonie mieliśmy swoje sytuacje, ale popełnialiśmy spore błędy. W najlepszej Kawczak zagrał do Senkowskiego.  Bramkarz zachował się bardzo dobrze przy obronie strzału” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Sobota 8 maja Niwa Nowa Wieś – Górnik Brzeszcze 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Piskorek rzut karny(2.), 2:0 Piskorek (10.), 3:0 Piskorek (65.), 4:0 Dudzic(78.)

Niwa Nowa Wieś: Gacur, Holewa (74. M. Pękala), Matejko, Mateja, Gardyński (55. Zwaryczuk), Kubeczko (82. Pękala), Nycz, Jaroś, Jurczak, Chrapek (65. Miłoń), Piskorek (67. Dudzic). Trener: Michał Matejko.

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Salepa (83. Raczek), K. Jędrusik, D. Jędrusik, Kozieł, Matys (70. Kojm) , Krężel (46. Kawczak), Sojka, Czerwik, Piwowar (70. Baraniak), Senkowski. Trener|: Wojciech Włodarczyk.