Pewne zwycięstwo wicelidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   29 października 2019 17:42

Przeciszovia  Przeciszów wygrała u siebie z Solavią Grojec 5:1. Teraz obie drużyny mogą już myśleć o rundzie rewanżowej.

Pierwsza bramka padła już około 10 sekundy. Zaraz po rozpoczęciu gry od środka Semik zagrał za obrońców. Z prawej strony uderzył Węgrzyn i otworzył wynik spotkania.

W 40. minucie rzut wolny wykonywał Kozłowski. W zamieszaniu podbramkowym dobrze odnalazł się Bartuś. W 54. minucie dośrodkowanie z lewej strony kolegi z drużyny wykorzystał Węgrzyn i pokonał bramkarza strzałem głową. W 65. minucie było 4:0, bo prawym skrzydłem atak przeprowadził Lasek, a akcję zakończył Serwatka.

W 79. minucie przyjezdni zdobyli gola kontaktowego. Z prawego skrzydła piłkę wrzucił Mroczek. Bramkarz Przeciszovii wybił futbolówkę. Dotarła ona do Gonszcza, który skutecznie uderzył. Wynik ustalił Lasek. Przy tym trafieniu asystował K. Michałek

,,Mecz od początku szybko bardzo dobrze nam się ułożył. Przeważaliśmy cały czas. Wreszcie zagraliśmy dobry mecz u siebie, bo różnie to bywało”- powiedział Łukasz Płonka, trener Przeciszovii Przeciszów.

Sobota 26 października Przeciszovia Przeciszów – Solavia Grojec 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Węgrzyn (1.), 2:0 Bartuś (40.), 3:0 Węgrzyn (54.), 4:0 Serwatka (65.), 4:1 Gonszcz (79.), 5:1 Lasek (80.)

Przeciszovia Przeciszów: D. Michałek, Skrobacz, Serwatka, Matla, (52.K. Michałek), Pawela, Klimczyk, Węgrzyn (60.Lasek), Semik, Kozłowski (52. M. Michałek), Kułas (60. Krzemień), Bartuś (70. Jurecki). Trener: Łukasz Płonka.

Solavia Grojec: Kołacz, Żebrak (26. Śleziak), Kozieł (78. W. Chowaniec), Krężel, B. Smolarek, Goc (70. Szwed),  Mroczek.Wołek, Płonka, P. Chowaniec,  Gonszcz. Trener: Daniel Płonka.