Zgoda grała w słabym stylu. Strumień zbyt późno się rozkręcił

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 października 2019 07:58

Zgoda przegrała u siebie ze Strumieniem 1:4. Po meczu jedni się cieszyli z tego, że jeszcze jeden mecz i koniec rundy, a drudzy żałowali, że już się skończyła.

W 17. minucie gola zdobyli gospodarze. Rzut wolny z prawej strony wykonywał Lekki. Do wrzuconej przez niego piłki doszedł Sokół i pokonał bramkarza strzałem głową. W 20.minucie Borowczyk rozegrał szybką akcję klepą z M. Nowakiem.  W ostatniej fazie akcji futbolówka podskoczyła przed pierwszym z wymienionych zawodników, więc ten znalazł sposób na Gibasa za pomocą woleja. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Brzeziński. Futbolówka otrzymała kozioł przed bramkarzem i wpadła do siatki.

W 61. minucie jeden z piłkarzy Strumienia wyrzucił piłkę z autu. Ta dotarła do Borowczyka. Ustawiony z prawej strony bramki zawodnik oddał dobry strzał z półwoleja. W 85. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Brzeziński przelobował go.

,,Drugi raz z rzędu zagraliśmy słaby mecz. Nie umieliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i powalczyć o nią. Każdy chciał wygrać jak najmniejszym kosztem. Rywal był bardziej zdeterminowany, więc wygrał. Inną sprawą jest to, że Chwierut i Żmuda mieli w drugiej odsłonie dobre sytuacje. Szkoda, że ich nie wykorzystali” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Mieliśmy trochę drobnych błędów i czasami graliśmy nerwowo. Ogólnie był to jednak nasz kolejny dobry mecz.  Zagraliśmy odpowiedzialnie i solidnie. W naszym wypadku szkoda, że ta runda się skończyła, bo się rozkręcaliśmy” – powiedział Łukasz Jasek, trener Strumienia Polanka Wielka.

Niedziela 27 października Zgoda Malec -Strumień Polanka Wielka 1:4 (1:1)
Bramki: 1:0 Sokół (17.), 1:1 Borowczyk (20.), 1:2 Brzeziński (48.), 1:3 Borowczyk (61.), 1:4 Brzeziński (85.)

Zgoda Malec: Gibas, Adamus, Lekki, S. Drebszok, Oczkoś, Tomala, Sokół (50. Wójcik), Chwierut, Łukasik, Żmuda, Dudzic. Trener: Andrzej Tomala.

Strumień Polanka Wielka: Jasiński, Herma, Trawkowski, Knapik, Opala (85. Drabczyk), Hamerski, Romanek, Brzeziński, Łukaszczyk, Borowczyk (65. Boba), Nowak (70. Grubka). Trener: Łukasz Jasek.