Orzeł wygrał w Łękach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 sierpnia 2020 10:21

W pierwszej kolejce nowego sezonu A Klasy Orzeł Witkowice wygrał na boisku w Łękach z Sołą 4:2. Przyjezdni byli skuteczniejsi.

W 25. minucie oddał bardzo ładny a co najważniejsze precyzyjny strzał z rzutu wolnego z około 25 metrów. Następnie gospodarze mogli wyrównać. Zdaniem sędziego faulowany był Amrozi. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany. Dobrze interweniował bramkarz.

W 63. minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Hankus. Później po rzucie wolnym i przegłówkowaniu futbolówki przez Zarzyckiego dotarła ona do Żmudy. Po jego strzale i rykoszecie kibice Soły cieszyli się z gola. W 80. minucie z bardzo dobrej strony pokazał się zmiennik. Ochman wszedł z piłką z lewego skrzydła do środka, minął dwóch rywali, a po jego strzale piłka przeleciała obok bramkarza i wpadła do siatki.

Dwie minuty później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Wrzucił Zarzycki. Żmuda zagrał z pierwszej piłki do Matejki, a ten znalazł sposób na golkipera. Ostatecznie przyjezdni wygrali różnicą dwóch bramek, bo po kontrze Walus otrzymał futbolówkę od Ochmana i po chwili cieszył się ze zdobyczy bramkowej.

,,Wygrywa ten, co strzela bramki. U nas zawiodła skuteczność. Przykładem jest niestrzelony karny ale nie tylko. Dodatkowo popełniliśmy kilka indywidualnych błędów. Nie mogę jednak zarzucić moim podopiecznym tego, że nie byli zaangażowani” – powiedział Bogdan Swarzyński, grający trener Soły Łęki.

,,Widoczne było to, że Soła nie jest jeszcze w trybie meczowym. Naszej drużynie gratuluję natomiast dobrej postawy” – powiedział Marek Kudłacik, grający trener Orła Witkowice.

Niedziela 9 sierpnia Soła Łęki – Orzeł Witkowice 2:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Juras (25.), 0:2 Hankus (63.), 1:2 Żmuda (72.), 1:3 Ochman (80.), 2:3 Matejko (82.), 2:4 Walus (86.). W 34. minucie Amrozi (Soła) nie strzelił karnego).

Soła Łęki: Jurzak, Karnas, Pawlusiak (Zarzycki), Zygmunt, Ślusarczyk, Matejko, Adamczyk (Handzlik) , Wiktoruk (czerwona bezpośrednia), Amrozi (Kukiełka) Swarzyński, Żmuda. Trener: Bogdan Swarzyński.

Orzeł Witkowice: Kudłacik, Jedliński, Achinger, Rusinek, Walus, Paździor (60. Jekiełek), Janeczko (75. Ochman), Juras (85. Kruk), Hankus, Wandor (90. Płonka), Jasiński. Trener Marek Kudłacik.