Niwa bez problemów wysoko wygrywa

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   31 maja 2021 20:40

Niwa Nowa Wieś wygrała na wyjeździe z ostatnią w tabeli Sosnowianką Stanisław Dolny 6:0.

W 7. minucie Piskorek otrzymał prostopadłe podanie i znalazł sposób na bramkarza. W 10. minucie indywidualną akcją precyzyjnym strzałem zakończył Dokudowiec. W 32. minucie było 0:3. Zdaniem sędziego Piskorek był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. W pierwszej połowie padł jeszcze jeden gol. Po dośrodkowaniu Miłonia piłkę w siatce umieścił Deska.

W 70. minucie Pękala trafił na 0:5 po indywidualnej akcji. Trzy minuty później w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Piskorek.

„Nie było to porywające widowisko, ale cały czas kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń i nasza dominacja nie podlega dyskusji” – powiedział Michał Matejko, grający trener Niwy Nowa Wieś.

Sobota 29 maja Sosnowianka Stanisław Dolny – Niwa Nowa Wieś 0:6 (0:4)
Bramki: 0:1 Piskorek (7.), 0:2 Dokudowiec (10.), 0:3 Piskorek rzut karny (32.), 0:4 Deska (34.), 0:5 Pękala (70.), 0:6 Piskorek (73.)

Skład Niwy Nowa Wieś: Korzec, Holewa, Matusz (60. Brzazgacz), Zwaryczuk (46. Holewa), Mateja, Pękala, Deska, Dokudowiec, Piskorek, Miłoń, Stawowczyk. Trener: Michał Matejko.