Na zakończenie sezonu Unia przegrała z Górnikiem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 czerwca 2019 16:42

Unia przegrała na swoim stadionie z Górnikiem Wieliczka, czyli przedostatnim zespołem Grupy Zachodniej IV Ligi 1:2. Ostatecznie zespół z Oświęcimia zajął siódme miejsce w tabeli.
W 22. minucie P. Ryszka otrzymał podanie od Czapli. Górnik wyrównał po stracie jednego z zawodników Unii i kontrze. Akcję precyzyjnym strzałem wykończył Kozik. W 89. minucie ten sam zawodnik minął trzech rywali i ustalił wynik spotkania.

,,Tempo meczu było piknikowe. Zawodnicy obu drużyn nie zagrali na 100%. To było dziwne spotkanie. Na pewno plusem była dobra gra młodych zawodników z drużyny juniorów. Myślę tu o Roguszu, Kowaliku i P. Ryszce” – powiedział Marek Kołodziej, trener Unii Oświęcim.

Sobota 15 czerwca Unia Oświęcim – Górnik Wieliczka 1:2
Bramki: 1:0 P. Ryszka (22.), 1:1 Kozik,1:2 Kozik (89.)

Skład Unii Oświęcim: Rogusz, Kowalik (Pietraszko), Rzeszutko, Ryś, Pacyga, Jończyk (55. B. Ryszka), Janiczak, Lichota, P. Ryszka (70. Wilczak), Snadny, Czapla. Trener: Marek Kołodziej.