Dwie różne połowy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 maja 2016 22:28

LKS Rajsko wygrał z Teamem Sportem Hejnałem 2:1.

W pierwszej połowie na boisku przeważali goście. Zawodnicy klubu z Kęt częściej znajdowali się przy piłce i prowadzili grę. W 26. minucie rzut wolny z około z 22 metrów wykonywał Tomala. Oddał on ładny i precyzyjny strzał. Piłka poszybowała nad murem i wpadła w lewy, górny róg bramki. Po 45 minutach podopieczni Jerzego Sordyla mogli wygrywać wyżej. Dwóch dobrych okazji strzeleckich na gole nie zmienił Ryłko, a jednej sytuacji nie wykorzystał Oczkowski

W drugiej połowie gospodarze poprawili styl i poziom gry. Rywale zawodników trenowanych przez Grzegorza Bąka nawiązali równorzędną walkę, ale popełnili błędy w obronie. W 55. minucie Janeczko zagrał prostopadle do Hankusa, a ten pokonał Radwana. W 80. minucie autorzy asysty i bramki na 1:1 powtórzyli swój wyczyn. Janeczko zagrał ze skrzydła do Hankusa. Zawodnik zespołu z Rajska przechylił szalę zwycięstwa na korzyść zespołu z gminy Oświęcim.

– W pierwszej połowie zagraliśmy słabo. To przeciwnik kontrolował sytuację na boisku. W drugiej zagraliśmy lepiej. Mecz się ożywił i przejęliśmy inicjatywę – powiedział Grzegorz Bąk, grający trener LKS Rajsko.

– W pierwszej odsłonie zagraliśmy bardzo dobrze. Szkoda tego, że nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych okazji strzeleckich. Później popełniliśmy błędy w obronie, które kosztowały nas utratę bramek – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

LKS Rajsko – Team Sport Hejnał Kęty 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomala (26.), 1:1 Hankus (55.), 2:1 Hankus (80.)

LKS Rajsko: Gielarowski, Mędrysa (46. Knapik), Czarnik, Skrzypek, Zimnal, Scąber, Opala, Janeczko, Ryś, Jasiński (46. Bąk), Hankus (85. Fryś). Trener: Grzegorz Bąk.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Borak (88. Kowala), Januszyk, Karpinśki, Tomala (55. Chrapkiewicz), Korzonkiewicz, Flisek, Kowalski (67. Sobecki), Oczkowski (80. Sitarz), Nguyen, Ryłko. Trener: Jerzy Sordyl.