Orzeł się nie poddaje

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 maja 2016 13:47

Orzeł wygrał wMalcu ze Zgodą 1:0. Bramkę strzelił Bąba.

Sytuacja Orła jest ciężka. Klub z Witkowic zajmuje przedostatnie miejsce. Podopiecznych Szymona Śliwy może jednak objąć efekt domina, gdyż w V lidze drużyny z podokręgu oświęcimskiego są zagrozone spadkiem. Zespół z gminy Kęty nie poddaje się jednak i w każdym meczu walczy o jak najlepszy wynik. Punktów  w każdym meczu szukają też piłkarze Zgody. Chcą oni trzymać się daleko od bezpośredniej walki o utrzymanie.

W derbach gminy Kęty padł jeden gol. W 23. minucie dobre podanie od kolegi z zespołu otrzymał Jedliński, a ten zagrał długie podanie do Bąby. Piłkarz klubu z Witkowic oddał strzał po ziemi na dalszy słupek z rogu szesnastki.

– W pierwszej połowie graliśmy słabo. W drugiej przejęliśmy inicjatywę, ale tylko dwa razy zagroziliśmy bramce rywala – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

– Był to najlepszy nasz mecz, od kiedy ja prowadzę Orła. W pierwszej połowie spotkanie było pod naszą kontrolą. Pod koniec meczu przeważali gospodarze, ale nie wyniknęło z tego nic konkretnego. Moim zdaniem zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty – powiedział Szymon Śliwa, grający trener Orła Witkowice.

Zgoda Malec – Orzeł Witkowice 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Bąba (23.)

Składy:
Zgoda Malec: D. Gibas – Nowak, S. Drebszok, W. Krawczyk, Sokół – Kamil Hałat (80. Banaszak), K. Drebszok, Szafrański, K. Gibas (46. K. Krawczyk)  – K. Płonka, Lekki. Trener: Andrzej Tomala.

Orzeł Witkowice: Wróbel – Jedliński, Achinger, Śliwa (55. Bąk), Jurzak (55. Borowy) – Łochański, Łysoń, Gołębiowski, Matonóg – Bąba, Kawczak. Trener: Szymon Śliwa.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .