LKS Rajsko przegrał w Myślenicach

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   2 maja 2021 19:46

LKS Rajsko przegrał w Myślenicach z Dalinem 3:5. Klub z gminy Oświęcim walczy o utrzymanie w IV Lidze.

W 25. minucie Ostafin przeciął strzałem głową dośrodkowanie kolegi z zespołu, wyprzedził bramkarza gości i otworzył wynik spotkania.  W 33. minucie Wojtan oddał strzał z 16 metra. Piłka wpadła w dolny róg bramki.

Później do głosu doszli przyjezdni. W 72. minucie ze skrzydła futbolówkę wrzucił Durnaś. Po uderzenie głową Formasa piłka odbiła się od słupka i znalazła się w siatce. W 79. minucie po wrzutce Antkiewicza o piłkę w powietrzu rywalizowali Czarnik z piłkarzem Dalinu. Ostatecznie odbiła się od głowy piłkarza zespołu gospodarzy i zaskoczyła bramkarza.

W 82. minucie za strzelanie wzięli się zawodnicy klubu z Myślenic. Skutecznie rzut karny wykonał Górecki. W 85. minucie po strzale Wojtana piłka przeleciała obok bramkarza i znalazła drogę do siatki W 87. minucie Antkiewicz dośrodkował w pole karne, a gola strzałem głową zdobył Czarnik. W doliczonym czasie gry Burkat przeprowadził indywidualną akcję, wszedł między obrońców i ustalił wynik spotkania.

,,Pierwsza połowa nam nie wyszła. W przerwie dokonaliśmy korekty w ustawieniu i to przyniosło efekt. Szkoda straconego gola na 3:2, gdy już udało nam się wyrównać. Zabrakło nam doświadczenia. Przegraliśmy po walce. Nie mogę mieć zastrzeżeń do zaangażowania zawodników. Nie zniechęcamy się, wyciągamy wnioski i walczymy dalej”- powiedział Mariusz Wójcik, trener LKS Rajsko.

Sobota 1 maja Dalin Myślenice – LKS Rajsko 5:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Ostafin (25.), 2:0 Wojtan (33.), 2:1 Formas (72.), 2:2 (79.), 3:2 Górecki rzut karny (82.), 4:2 Wojtan (86), 4:3 Czarnik (87.), 5:3 Burkat (90+3).

Dalin Myślenice skład wyjściowy: Wyroba, Tokarz, Jędrzejowski, Przetocki, Biel, Wojtan, Kawula, Ayoube, Górecki, Rak, Ostafin.

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Żyła (46. Kowalik), Welber, Durnaś, Antkiewicz, Mika (80. Ryś), Czarnik, Wykręt (65. Warzecha), Węglarz, Senkowski (60. Formas). Trener: Mariusz Wójcik.