LKS Poręba Wielka rozgromił Koronę

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 kwietnia 2019 17:53

LKS Poręba Wielka wygrał na wyjeździe z Koroną Harmęże 6:1. Dominacja przyjezdnych nie podlegała w tym meczu dyskusji.
W 44. minucie D. Płonka przeprowadził akcję prawą stroną i zagrał na piąty metr. Tam nabiegał Brania, który wykończył akcję i otworzył wynik spotkania. Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Starzyk uderzył celnie z lewej strony.

W 51. minucie Kornaś rzucił piłkę z autu. Bezpośrednio po podaniu skutecznie głową strzelił D. Płonka. Ten sam zawodnik w 62. minucie wpisał się trzeci raz na listę strzelców. Wykorzystał rzut karny za faul w szesnastce na asystencie przy trzecim golu. W 79. minucie prawą stroną atakował Kwaczała. Przyjezdni wyszli z przewagą liczebną 4 na 2. Piłkarz LKS Poręba Wielka chciał zagrywać do kolegi z drużyny. Przypadkowo wyszedł strzał. Było 0:5.

W 82. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Ryś. Około 20 sekund później w pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę. Najpierw Kwaczała uderzył na bramkę. Futbolówka trafiła do rezerwowego piłkarza, który dopełnił formalności. W 87. minucie gospodarze zdobyli gola honorowego. Pomógł im w tym Stachura, grający trener. Tak wybijał piłkę z pola karnego, że ta trafiła pod nogi Tyrana. Ten oddał bardzo ładny strzał w okienko.

,,Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Rywal był przynajmniej o dwie klasy lepszy” – powiedział Paweł  Żak, trener Korony Harmęże.

,,W pierwszej połowie przeważaliśmy. My mieliśmy cztery tzw. setki. Dwie dogodne okazje miał też przeciwnik. Ta część spotkania była przez nas wymęczona.  W drugiej całkowicie zdominowaliśmy mecz” – powiedział Bartłomiej Stachura, grający trener LKS Poręba Wielka.

Sobota 20 kwietnia Korona Harmęże – LKS Poręba Wielka 1:6 (0:1)
Bramki: 0:1 Brania (44.), 0:2 Starzyk (47.), 0:3 D. Płonka (51.), 0:4 D. Płonka rzut karny (62.), 0:5 Kwaczałą (79.), 0:6 Krzysztof Ryś (82.), 1:6 Tyran (87.)

Korona Harmęże: Nycz (75. Szyka), Jakubik (12. Pachacz), Tyran, Zioberek (70. Karbowy), Baran, P. Forma, Bargiel, Rochowiak, Krzysztof Majewski, Podbiał, Karol Majewski. Trener: Paweł Żak.

LKS Poręba Wielka: Sroka, Tomczyk, Konrad Ryś, Herma, Pawlak (46. Starzyk), Banaszak (55. Kwaczała), Sporysz, D. Płonka (80. Krzysztof Ryś), Kornaś (75. Kubarek), Brania (Stachura), P. Płonka. Trener: Bartłomiej Stachura.