Wynik rozstrzygnął się już na początku meczu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 kwietnia 2019 23:18

Skawa wygrała z Iskrą 1:0. Jedyny gol w tym meczu padł już w 2. minucie. Klub z Podolsza wyszedł na prowadzenie w tabeli, ale ma jedno spotkanie rozegrane więcej niż Sygnał.

Iskra przystąpiła do meczu w okrojonym składzie. Nie mogli zagrać między innymi Mika, Tomasik i Wołek.  W polu zagrał nominalny drugi bramkarz.

W 2. minucie sędzia odgwizdał rzut karny za faul w narożniku pola karnego na Płonce. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył Bartuś.

,,Myślę, że można by sporo dyskutować o tym, czy faul na pewno był ewidentny i czy doszło do niego w polu karnym. Odpowiedź na to pytanie zna tylko sędzia. Nawet w drużynie gospodarzy słychać było głosy zdziwienia” – powiedział Krzysztof Socha, trener Iskry Brzezinka.

Mecz był wyrównany. Obie drużyny miały kilka sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie Iskra miała takich trzy. Żadnej nie wykorzystała. W drugiej połowie przyjezdni starali się wyrównać. Jeden z nich stanął oko w oko z bramkarzem  w 70. minucie. Uderzy l na krótszy róg, ale strzał był minimalnie niecelny.

,,Mecz był bardzo słabym widowiskiem. Przede wszystkim mało kto wytrzymał go kondycyjnie. Lekka przewaga była chyba jednak po naszej stronie” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

,,Graliśmy środkiem i skrzydłami. Mieliśmy swoje okazje. Zabrakło kropki na i, czyli po prostu bramki. Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że na tą chwilę nie posiadamy typowego egzekutora, który zachowałby zimną krew w dogodnych okazjach. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej. Dziękuję swoim zawodnikom za zaangażowanie i pozostawione serce, a rywalom gratuluję zwycięstwa i rozegrania meczu w duchu walki fair play” – powiedział Krzysztof Socha, trener Iskry Brzezinka.

Sobota 20 maja Skawa Podolsze – Iskra Brzezinka 1:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Bartuś rzut karny (2.)

Składy:
Skawa Podolsze: Jurkowski, Szczerbik, Guzdek, Banaszak, Nykiel, Kwadrans (85. Drzyżdżyk), Serwatka, Wiecheć, Porębski. Płonka(75. Pawełek), Bartuś (80. Woźniak). Trener: Wojciech Jurkowski.

Iskra Brzezinka wyjściowy: Baruś, Koczur, Starowicz, Wykręt, Kloc, Rusinek, Wiecheć, Kucharczyk, Nagi  Łaski,  Rymek. Ławka: Socha, Jaworski. Trener: Krzysztof Socha.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa