LKS Jawiszowice wygrał z KS Chełmek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 października 2020 23:14

LKS Jawiszowice wygrał na swoim obiekcie z KS Chełmek 4:2.

W 23. minucie rzut wolny wykonał Ściślak. Do piłki przez niego wrzuconej doszedł D. Płonka i dobrym strzałem otworzył wynik spotkania. Piłka przeleciała obok interweniującego Przewoźnika. W 26. minucie nieprzepisowo w polu karnym powstrzymywany był Majka. Skutecznie z wapna uderzył Nagi.

W 42. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Ustawiony na narożniku pola karnego Nagi przelobował Smoka. KS Chełmek prowadził jednak krótko, bo zaledwie jedną minutę. Wrzutkę Gąsiorka wykorzystał Korczyk.

W 65. minucie gospodarze stanęli przed sporą szansą na strzelenie trzeciego gola. Sędzia uznał, że faulowany był D. Płonka. Piłka po strzale z 11 metrów Ściślaka nie wpadła do siatki, tylko zatrzymała się na słupku. W 66. minucie Sitko zagrał do M. Płonki i uderzył precyzyjnie na dalszy róg. W doliczonym czasie gry Korczyk otrzymał podanie od Hermana i umieścił futbolówkę w pustej bramce.

Niedziela 4 października LKS Jawiszowice – KS Chełmek 4:2 (2:2)
Bramki: 1:0 D. Płonka (23,), 1:1 Nagi rzut karny (26.), 1:2 Nagi (42.), 2:2 Korczyk (43.), 3:2 M. Płonka (66.), 4:2 Korczyk (90+5). W 65. minucie Ściślak (LKS Jawiszowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Jawiszowice: Smok, Pierlak, Kabara (46. Zenon), Pitry, M. Płonka, Ściślak, Herman, Sitko, Gąsiorek (70. Wawak), D. Płonka (82. Hałat), Korczyk. Trener: Przemysław Pitry.

KS Chełmek: Przewoźnik, Łaski, Elias, Chylaszek, Kantek, Majka, Bloch (75. Kukiełka), Sidor (68. Stankiewicz), Nagi, Hankus (59. Kustra), Nędza (80. Pędrys). Trener: Paweł Sidorowicz.