LKS Jawiszowice w drugiej rundzie pucharu Polski

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 sierpnia 2015 15:04

LKS Jawiszowice wygrał w Brzezince z Iskrą. Podopieczni Jarosława Płonki awansowali do drugiej rundy pucharu Polski.

Oba kluby występują w A klasie. Gospodarzem była Iskra, ponieważ w poprzednim sezonie zajęła niższe miejsce w tabeli.

W 9. minucie do piłki wrzuconej przez Kowalskiego doszedł Rusek, lecz jego uderzenie głową było minimalnie niecelne. Dziesięć minut później indywidualna akcję przeprowadził Kowalski. Piłka po jego mocnym uderzeniu nie znalazła drogi do siatki.

W 23. minucie padł pierwszy gol. Goście przeprowadzili składną, trójkową akcję. Włodarski obsłużył dobrym podaniem Kowalskiego, a ten zagrał do Juszczyka. Ostatni z wymienionych zawodników oddał celny strzał z pola karnego.  W 26. minucie Drobisz wrzucił piłkę przed bramkę, ale Juszczyk nie strzelił swojego drugiego gola w meczu, chociaż uderzał z odległości trzech metrów. W 29. minucie przed szansą na strzelenie gola stanęli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Chowańca na bramkę uderzał Sołtysik. Zawodnik będący jeszcze juniorem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 30. minucie Iskra wyrównała stan rywalizacji. Włodarski stracił futbolówkę na rzecz Krzemienia. Piłkarz Iskry wygrał pojedynek jeden na jeden z Tlałką. W 44. minucie Jawor chciał dośrodkować, ale podanie zamieniło się w strzał. Baruś z trudem wybronił uderzenie. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła pod nogi obrońców, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

W 60. minucie sędzia główny uznał, że w polu karnym ręką zagrał jeden z zawodnik Iskry. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Wojas. W 78. minucie strzał Nowaka obronił Ochman. W 84. minucie Tworek wywalczył futbolówkę w środku pola i przeprowadził indywidualną akcje zakończoną strzeleniem bramki.

Piątek 31 lipca Iskra Brzezinka – LKS Jawiszowice 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Juszczyk (23.), 1:1 Krzemień (30.), 1:2 Wojas rzut karny (60.), 1:3 Tworek (84.)

Iskra Brzezinka: Baruś, Koczur (75. Zygmunt), Rogala (żółta), Kopacz (63. Malicki), Nowak, Wykręt, Sołtysik (86. Nagi), Chowaniec, Rusinek, Wrona, Krzemień. Trener: Jarosław Chowaniec.

LKS Jawiszowice: Tlałka (46. Ochman), Drobisz, Bidziński, Kajor, Szostek (żółta), Włodarski, Jawor, Wojas, Kowalski (80. pusta zmiana), Juszczyk (58. Janus), Rusek (46. Tworek). Trener: Jarosław Płonka.