LKS Jawiszowice nadal bez straty punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 października 2017 23:26

LKS Jawiszowice wygrał w Zatorze z Zatorzanką 4:2. To dziewiąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Jarosława Płonki.

W 11. minucie przyjezdni pokazali to, że przyjechali po trzy punkty. Lewym skrzydłem zaatakował Szymonik. Zawodnik zdecydował się na dośrodkowanie. Kuźnik uderzył minimalnie niecelnie. Podobną akcję przeprowadzili gospodarze minutę później. Po dograniu Kwiatkowskiego z lewej flanki. Celny strzał na dalszy róg oddał Stefanik.

W 14. minucie zespół z giny Brzeszcze przeprowadził składną trójkową akcję, ale futbolówka po próbie Korczyka nie znalazła drogi do siatki. W 22. minucie LS Jawiszowice wyrównał. Korczyk zgubił rywala i dograł na piąty metr do Pyrlika. Ten nie zwykł marnować takich szans. W 25. minucie podał futbolówkę do środka. Umiejętności Lichańskiego sprawdził Kuźnik. Bramkarz strzał obronił, a asekurujący go Kozieł wybił piłkę na aut.

W 33. minucie rzut rożny wykonywał Bartula. Obrońcy wybili na bok, ale do piłki doszedł jeszcze raz ten doświadczony zawodnik i wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Cztery minuty później Bartula ponownie wpisał się na listę strzelców. Po jego rzucie wolnym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 4:1. Gola zdobył Pyrlik.

W 63. minucie gospodarze strzelili gola na 2:4. Błąd obrońcy LKS Jawiszowice wykorzystał Kwiatkowski, który odebrał rywalowi futbolówkę i podał ją Celejowi. Ten drugi znalazł sposób na Smoka, W 65. minucie trójkową akcję Pyrlika, Hermana i Korczyka strzałem zakończył ostatni z wymienionych piłkarzy. Tym razem Lichański interweniował bez zarzutów. Jeszcze w 87. minucie Kwiatkowski trafił z rzutu wolnego w słupek. Wynik spotkania się już nie zmienił.

Sobota 7 października Zatorzanka Zator – LKS Jawiszowice 2:4 (1:4)
Bramki: 1:0 Stefaniak (12.), 1:1 Pyrlik (14.), 1:2 Bartula (33.), 1:3 Bartula (37.), 1:4 Pyrlik (44.), 2:4 Celej (63.)

Zatorzanka Zator: Lichański, Kwiatkowski, Kozieł, Ottawa (65. Michałek), Skrobacz, Stefaniak, Stybak (żółta), K. Wolanin, Wróbel (75. Leszczyński), Żak, Celej. Trener: Marcin Folga.

LKS Jawiszowice: Smok (46. Niesyto), Nalepa, Kocoń, Bartula, Szymonik, Bednarczyk, Kuźnk, (46. Wykręt), Praciak, Tworek, Herman (75. Rogala), Pyrlik, Korczyk (85. Hankus). Trener: Jarosław Płonka.