KS Chełmek rozgromił wyżej notowanego rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   8 września 2019 12:13

KS Chełmek wyeliminował grającego jedną ligę wyżej LKS Jawiszowice z Pucharu Polski. Gospodarze wygrali 5:1.

W 20. minucie Glauber zagrał do Majki. Piłka po jego strzale przeleciała obok Tworuszki i wpadła do siatki. W 34. minucie ze skrzydła wrzucił Majka. Dobrze uderzył Nędza, ale świetnie interweniował Kozieł. Dwie  minuty później było 2:0. J. Bieniek zagrał do Glaubera, a ten przekazał futbolówkę Hankusowi, który uderzył skutecznie w środek bramki.

W 55. minucie Kozieł popisał się bardzo ładną paradą po strzale Stankiewicza. W 69. minucie Korczyk zaatakował prawą stroną. Sposób na bramkarza znalazł niepilnowany w polu karnym D. Płonka. W 77. minucie błąd obrony LKS Jawiszowice wykorzystał Sermak. W 79. minucie Kustra przeprowadził akcję indywidualną. J. Płonka i Bednarczyk nie byli w stanie go zatrzymać. Ostatniego gola w tym meczu strzelił Kaleta.

Środa 4 września KS Chełmek – LKS Jawiszowice 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Majka (20.), 2:0 Hankus (34.), 2:1 D. Płonka (69.), 3:1 Sermak (77.), 4:1 Kustra (79.), 5:1 Kaleta (86.)

KS Chełmek: Dębski, Nędza, Krzyśko, Sidor, Pędrys, M. Bieniek (68. Paryło), Wykręt (53. Kaleta), J. Bieniek (68. Sermak), Glauber (75. Kustra), Hankus (53. Stankiewicz), Majka. Trener: Paweł Sidorowicz,

LKS Jawiszowice: Tworuszka (24. Kozieł, 77. J. Płonka), Tworek (46. Nagi), Kabara (75, czerwona kartka), Bednarczyk, Kocoń, Ochman, Malina, Jurczak (46. Płonka), D. Płonka, Korczyk, Herman. Trener: Jarosław Płonka.