Korona wygrała ze Skawą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 listopada 2020 01:25

W zaległym meczu Klasy B Korona Harmęże wygrała u siebie ze Skawą Podolsze 2:1.

W 23. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez jednego z zawodników Korony gola skutecznym strzałem głową zdobył Rychlewicz. W 27. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Rochowiak.

W 41. minucie piłka po strzale Domżała odbiła się od słupka i wpadła na klatkę piersiową Zielińskiego. Po uderzeniu w nią zmierzała w kierunku światła bramkowego, ale nie wiadomo, czy wpadłaby do siatki. Zieliński postanowił nie ryzykować i zatrzymał futbolówkę rękami. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak pokazać na wapno i usunąć zawodnika Korony z boiska. Jedenastkę na gola zamienił Dominik Kajfasz.

Do końca meczu wynik się nie zmienił. W 83. minucie trzeciego gola mogli zdobyć gospodarze. Strzał z rzutu karnego Tyrana obronił Jurkowski.

,,Do momentu utraty zawodnika i gola na 2:1 kontrolowaliśmy mecz. W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane. Potem zrobiło się nerwowo. W pełnym składzie spokojnie byśmy wygrali. Na szczęście w drugiej połowie udało się utrzymać wynik” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

,,Po strzelonym golu i zyskaniu przewagi graliśmy w bardzo chaotycznym stylu. Daliśmy się wciągnąć w sposób gry przeciwnika czyli typową kopaninę i granie tylko długich piłek. Do tego atmosfera tego meczu była daleka od ideału. Sami sobie zawaliliśmy to spotkanie, bo grając z przewagą jednego zawodnika nie wykorzystaliśmy tej sytuacji” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Środa 11 listopada Korona Harmęże – Skawa Podolsze 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Rychlewicz (23.), 2:0 Rochowiak (27.), 2:1 Dominik Kajfasz (41.). W 83. minucie Tyran (Korona) nie wykorzystał rzutu karnego.

Korona Harmęże: Sroka(46.Rąba), Zieliński (41. czerwona), A. Forma (46. Foks), Podbiał (85. Pawlak), P. Forma, Niesyto, Głowacki, Majewski, Rychlewicz, Rochowiak (88. Zjawiński), Tyran (90. Mrowczyk). Trener: Patryk Forma.

Skawa Podolsze: Jurkowski, Chowaniak, Dominik Kajfasz, Żmuda, J. Kwadrans, Kołaczek, Banaszak,  Ćwiertnia, Domżał (75. Bałuch), Porębski, Pietrańczyk (65. Damian Kajfasz) . Trener: Damian Banaszak.