Jaromin show w Malcu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 sierpnia 2020 11:23

W pierwszej kolejce A Klasy Zgoda Malec wygrała u siebie 7:2 z LKS Piotrowice. Gospodarze wygrali wysoko, choć były momenty, które tego nie zapowiadały.

W 5. minucie otworzył Jaromin. Uderzył skutecznie na dalszy róg. Wyrównał Kocoń, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Później gospodarze wyszli drugi raz na prowadzenie. Z prawego skrzydła wrzucał Łukasik, a dobrze głową z pięciu metrów uderzył Jaromin. LKS Piotrowice zdołał wyrównać. Gola zdobył S. Rogalski.

W pierwszej połowie drużyna z gminy Przeciszów powinna wygrywać trzema golami. Jej zawodnicy zmarnowali trzy bardzo dogodne okazje strzeleckie. Uczynili to S. Rogalski, Merta i Kocoń. Ten ostatni nie skorzystał z dużego ,,prezentu” od obrońców Zgody.

Druga połowa zaczęła się od karnego, którego sędzia zagwizdał za faul na Jarominie. Skutecznie z jedenastu metrów strzelił Sokół. W 62. minucie po rzucie rożnym gola strzałem głową zdobył Lekki i było 4:2.

Po tym golu przewaga gospodarzy wzrosła. Do tego oni akurat byli skuteczni. W 65. minucie Jaromin dobił strzał Łukasika. W 70.minucie Jaromin zdobył czwartego gola w tym spotkaniu. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od nogi Hałatka, poleciała do góry i wpadła do siatki. W 85. minucie Łukasik strzelił gola na raty.

,,W pierwszej połowie graliśmy tragicznie. Tylko dobra postawa Gibasa uratowała nas przed utratą goli. Nasza obrona natomiast nie ustrzegła się błędów. Czuliśmy skutki meczu pucharowego z Brzeziną. W drugiej połowie zmobilizowaliśmy się i mecz wyglądał zupełnie inaczej” – powiedział Andrzej Tomala, trener Zgody Malec.

,,Pierwszą połowę mogliśmy wygrywać 5:2. To niesamowite, jakie sytuacje strzeleckie marnowaliśmy. W drugiej do pewnego momentu również nie byliśmy skuteczni. Po stracie kilku goli posypała się nam gra. Wynik na pewno nie odzwierciedla wydarzeń na boisku” – powiedział Piotr Frączek, grający prezes  LKS Piotrowice.

Niedziela 9 sierpnia Zgoda Malec – LKS Piotrowice 7:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Jaromin, 1:1 Kocoń, 2:1 Jaromin, 2:2 S. Rogalski, 3:2 Sokół rzut karny, 4:2 Lekki, 5:2 Jaromin, 6:2 Jaromin, 7:2 Łukasik

Zgoda Malec: Gibas, Nowak, Lekki, S. Drebszok, Tomala, Sokół (65. R. Drebszok),  Chwierut (76. Kwaśniak), Wróblewski (85. Sporysz), Jaromin, Łukasik. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Piotrowice: Hałatek, M. Rogalski, B. Nowak, Włoch, Piotr Frączek, Paweł Frączek, Merta (60. M. Miętka), Ortman, S. Rogalski (46. Klimczyk) Maciej Frączek (80. A, Miętka) Kocoń. Trener: Jarosław Chowaniec.