LKS Bobrek wygrał we Włosienicy

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   10 sierpnia 2020 14:45

W pierwszej kolejce A Klasy LKS Bobrek wygrał we Włosienicy z Sygnałem 3:2. Decydujący gol padł po rzucie karnym.

W 27. minucie po wrzutce z boku Hejnowski zrobił tzw. wkładkę i skierował futbolówkę do siatki. W 34. minucie LKS Bobrek przeprowadził składną akcję. Bieda zagrał prostopadle do Krawczyka,a  ten w sytuacji sam na sam znalazł sposób na Sz. Stachurę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy pierwszy w tym meczu celny cios zadał Sygnał.  Szpiegla przeprowadził indywidualną akcję. Minął linię obrony, ale został sfaulowany. Jedenastkę wykorzystał Sulkiewicz.

W 57. minucie gospodarze wyrównali. Klimczyński odebrał piłkę bocznemu obrońcy i zagrał wzdłuż linii ósmego metra do nadbiegającego Sarny, który wślizgiem umieścił piłkę w bramce. W 83. minucie sędzia odgwizdał faul bramkarza na zawodniku zespołu przyjezdnego. Karnego precyzyjnie wykonał Hejnowski.

,,Zagraliśmy fatalnie w pierwszej połowie meczu. W szatni postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę. Odrobiliśmy stratę dwóch goli. Ciężko było wygrać mecz z bardzo dobrze fizycznie grającym przeciwnikiem, ale mieliśmy ogromną szansę ugrania przynajmniej jednego punktu. Niestety w końcówce meczu popełniliśmy fatalny błąd, który skutkował rzutem karnym dla drużyny z Bobrka. Na odrobienie strat zabrakło już czasu” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

,,W pierwszej połowie mieliśmy i sytuacje i bramki. W drugiej graliśmy chaotycznie. Karny dla nas był ewidentny. Graliśmy dziś na ciężkim terenie, więc trzy punkty nas cieszą” – powiedział Robert Saternus, grający trener LKS Bobrek.

Niedziela 9 sierpnia Sygnał Włosienica – LKS Bobrek 2:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Hejnowski (27.), 0:2 Krawczyk (34.), 1:2 Sulkiewicz rzut karny (45+), 2:2 Sarna (57.), 2:3 Hejnowski rzut karny (83.)

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura, Pacyga, Walczak, K. Stachura Oczkowski, Sarna (72. Ligus), Grubka, Szpiegla, Mondry (62. Yedinak), Sulkiewicz, Klimczyński. Trener: Damian Pałamarczuk.

LKS Bobrek: Tworuszka, Byrski, Saternus, Rundzia, Adamczyk, Winiarski (65. Chylaszek), Hendzlik (88. Niziołek), Nowotarski (70. Łukaszka) Bieda, Krawczyk, Hejnowski. Trener: Robert Saternus.