Iskra rozgromiła kolejnego rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   25 października 2020 16:47

Iskra Brzezinka pewnie zmierza do A Klasy. Tym razem wygrała na wyjeździe ze Skawą Podolsze 7:0.

Przyjezdni pierwszy celny cios zadali w 3. minucie. Po wrzutce z lewej strony Wojtaszaka Samek uderzył nie do obrony. W 20. minucie Dziedzic dostrzegł wychodzącego na dobrą pozycję Wołka. Ten wyprzedził bramkarza i skierował futbolówkę do bramki.

W 35. minucie rzut wolny wykonywał Rymek. Uderzył mocno. Do odbitej piłki doszedł Dziedzic i podwyższył na 0:3. W 43. minucie z lewej flanki wrzucił Wojtaszak. Samek był nieprzepisowo powstrzymywany, więc sędzia wskazał na wapna. Wykorzystał go poszkodowany.

Kolejne bramki padły w drugiej połowie. W 51. minucie Iskra przeprowadziła szybką i składną akcję. Wykończył ją Wołek. W 55. minucie precyzyjnie rzut wolny wykonał Wojtaszak. W 80. minucie Samek szybko wznowił grę. Po dośrodkowaniu Wojtaszaka gola zdobył Sergiel.

,,Rywale tworzą doświadczony zespół z szeroką kadrą. Wygrali zasłużenie. Sądzę jednak, że wynik nie do końca oddaje przebieg gry. Jest za wysoki. Od 60. minuty my też pokazaliśmy, że potrafimy prowadzić grę. Rywal zagrał bardzo skutecznie. My nie mieliśmy dziś nominalnego bramkarza. Bronił zawodnik z pola. Stworzył może dziewięć sytuacji, a siedem z nich wykorzystał. My cieszymy się, że po problemach epidemicznych i zdrowotnych udało nam się zebrać i po dłuższej przerwie zagrać nienajgorsze spotkanie” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

,,Cieszę się z kolejnych punktów. Byliśmy zdecydowanie lepsi. Przy prowadzeniu czterema golami wkradło się w nasze szeregi rozluźnienie, więc druga połowa wyglądała już trochę gorzej. Brawo dla drużyny za dziesiątą wygraną z rzędu” – powiedział Rafał Skrzypek, grający trener Iskry Brzezinka.

Sobota 24 października Skawa Podolsze – Iskra Brzezinka 0:7 (0:4)
Bramki: 0:1 Samek (3.), 0:2 Wołek (20.),0:3 Dziedzic (35.), 0:4 Samek rzut karny (43.), 0:5 Wołek (51.), 0:6 Wojtaszak (55.), 0:7 Sergiel (80.)

Skawa Podolsze: Górny, Piela, Ćwiertnia, Żmuda, Dominik Kajfasz, Kołaczek, Baraniak, T. Bartula, J. Kwadrans, Porębski, Domżał (60. D. Bartula). Trener: Damian Banaszak.

Iskra Brzezinka: Baruś, Rymek, Drobisz, Nagi (58. Mika), Płatek, Dziedzic (75. Przesór), Kyrcz (60. Czarnik), Krzemień (60. Koczur), Wojtaszak, Samek, Wołek (58. Sergiel). Trener: Rafał Skrzypek.