Gospodarze zasłużyli na siatkonogę na treningu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 września 2021 17:12

Iskra Brzezinka wygrała u siebie z LKS Bulowice 4:1. Trener gospodarzy jest zadowolony z postawy swojej drużyny.

W 2. minucie Gąsiorek zagrał bardzo dokładnie  z około 50 metrów do Krzemienia, który przelobował bramkarza. W 24. minucie Skiernik uruchomił prostopadłym podaniem Wojtaszaka. Ten zakręcił obrońcą i oddał ładny strzał na dalszy róg.

W 66. minucie gospodarze zadali trzeci cios rywalowi. Pierwszy raz w tym sezonie cieszył się Samek, który pokonał bramkarza strzałem głową po centrze Krzemienia. W 79. minucie piłkę w siatce umieścili przyjezdni. Zagrali precyzyjnie pressingiem. Jeden z zawodników LKS Bulowice przeprowadził rajd skrzydłem i zagrał Dzugaja. Ten nie pomylił się w dobrej sytuacji. W 87. minucie Wojtaszak wymanewrował trzech rywali w polu karnym. Czwarty rywal go faulował. Rzut karny wykorzystał Samek.

„Ten mecz dobrze nam się ułożył. Szybko strzelona bramka pozwoliła na kontrolę przebiegu gry w pozostałej części spotkania. Cieszy mnie gra i zaangażowanie drużyny. Tym zwycięstwem chłopcy zasłużyli sobie na siatkonogę” – powiedział Rafał Skrzypek, trener Iskry Brzezinka.

„To  nasz trzeci mecz bez optymalnego składu. Do tego doszła kontuzja bramkarza w 30. minucie. Jedni i drudzy mieli swoje sytuacje. Oni mieli ich cztery i zdobyli cztery gole. Popełniliśmy za dużo indywidualnych. Uważam, że w tej drużynie jest potencjał. Mam nadzieję, że przy optymalnym składzie za tydzień zapunktujemy” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener LKS Bulowice.

Sobota 28 sierpnia Iskry Brzezinka – LKS Bulowice 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Krzemień (2.), 2:0 Wojtaszak (24.), 3:0 Samek (66.), 3:1 Dzugaj (79.), 4:1 Samek rzut karny (87.)

Iskra Brzezinka: Baruś, Płatek (74. Kleczkowski), Gąsiorek, Tomasik, Kyrcz (56. Drobisz), Krzemień, Ł. Samek, Skiernik(67 . Migdałek) Wojtaszak, G. Samek (74.Nagi), Sergiel (84. Przesór). Trener: Rafał Skrzypek.

LKS Bulowice: Kołodziej (30. Leśniak), Szewczuk, Nalborczyk, Łysoń, Surma, M. Handy, Glanowski, Jodłowski (70. Wysogląd)  Dzugaj, Matusiak, Michalak. Trener: Dawid Szewczuk.