Zatorzanka wygrała doświadczeniem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 września 2021 20:14

Zatorzanka Zator miała więcej argumentów niż Puls, dlatego wygrała. Końcowy wynik meczu to 3:1.

Wynik otworzyli przyjezdni. W 22. minucie Mukutadze zagrał do Olkusznika, który z kolei przekierował ją podaniem głową do Michała Barciaka. Ten zdobył gola strzałem z siedmiu metrów.

W 44. minucie po akcji oskrzydlającej gola strzałem głową zdobył Stefaniak. Trzy  minuty później ten sam zawodnik przeprowadził indywidualną akcję w bocznym sektorze boiska i oddał precyzyjny strzał z  14 metra. W 81. minucie po kontrze Stefaniak wycofał futbolówkę do Kowalczyka, który ustalił wynik spotkania.

„W pierwszej połowie byliśmy cały czas przy piłce i kontrolowaliśmy przebieg gry. Popełniliśmy jednak błąd i straciliśmy gola. Początek drugiej połowy był rwany. Rywal próbował z nami rywalizować, ale po golu 3:1 odpuścił” – powiedział Piotr Balonek, trener Zatorzanki Zator.

„Nie mieliśmy argumentów, by wygrać. Zatorzanka pokonała nas doświadczeniem. Są bardziej ograni niż my i wypunktowali nas” – powiedział Jakub Jończyk, grający trener Pulsu Broszkowice.

Sobota 28 sierpnia Zatorzanka Zator – Puls Broszkowice 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Michał Barciak (22.), 1:1 Stefaniak (44.), 2:1 Stefaniak (45+2), 3:1 Kowalczyk (81.)

Zatorzanka Zator: Lichański, Stanek, Pindel, Mika, Kukiełka, Szymonik (20. Stefaniak), Woźniak, Kwiatkowski (K. Wolanin), Leszczyński, Żak (80. Szarek), Kowalczyk. Trener: Piotr  Balonek.

Puls Broszkowice: Strzelecki, Krompiec, Marcin Barciak, J. Wanat, Waliczek, Olkusznik (60. Kmiecik) Ł. Kumor (85. Bagaziński), Jończyk, Michał Barciak, Mukatadze, Janik. Trener: Jakub Jończyk.