Górnik wygrał z Sołą

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 kwietnia 2019 09:12

Górnik wygrał u siebie z Sołą Łęki 3:1. Bramki strzelili Zarzycki, Michalik i Widuch.

W 21. minucie rzut wolny wykonywał Zarzycki. Uderzył zza szesnastki. Piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki. W 44. minucie Górnik wyrównał. Kopty wyrzucił z autu. Piwowar wymanewrował obrońcę, wszedł w pole karne. Był tam jednak faulowany. Rzut karny wykorzystał Michalik.

W 62. minucie Wrona uzyskał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. To jednak osłabieni gospodarze zadali kolejny celny cios. W 68. minucie Smółka przyjął futbolówkę na 30 metrze i zaatakował. Jego próbę obronił Dusik. Dobitka Widucha była skuteczna. W 77. minucie klub z Brzeszcz znów miał rzut karny. Tym razem jeden z zawodników Soły zagrał ręką. Z gola cieszył się Widuch.

,,Do momentu straty przez nas gola mecz był wyrównany. Później całkowicie przejęliśmy inicjatywę. W dziesięciu przycisnęliśmy  i zagoniliśmy rywala i pokazaliśmy charakter” – powiedział Wojciech Włodarczyk, trener Górnika Brzeszcze.

,,Zagraliśmy bardzo słabo taktycznie. Co innego ustaliliśmy w szatni, a co innego robiliśmy na boisku” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Sobota 13 kwietnia Górnik Brzeszcze – Soła Łęki3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Zarzycki (21.), 1:1 Michalik rzut karny (44.), 2:1 Widuch 68., 3:1 Widuch rzut karny (77.)

Górnik Brzeszcze: Błazenek, Żmudka, Wrona (62. czerwona za dwie żółte), Salepa, Kopta (60. Czul), Piwowar (8. Gancarz), Sojka, Czerwik, Michalik (70. Walus), Baraniak (60. Smółka),  Widuch (80. Kiepura). Trener: Wojciech Włodarczyk.

Soła Łęki: Daniel Dusik, Lekki, Żmuda, Zygmunt, Zarzycki. Matejko, Karnas, Dziubek, Adamczyk (60. Wróbel), Kozieł, Amrozi (46. Kukiełka). Trener: Krzysztof Zarzycki.