Efektowny rewanż Korony

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 października 2021 13:53

Korona Harmęże wykorzystała osłabienie kadrowe Skawy i efektownie zrewanżowała się jej za porażkę.

W 3. minucie wynik otworzyli przyjezdni. Szczepaniak trafił w słupek. Dobitkę ręką obronił obrońca. Rzut karny wykorzystał Szczepaniak.

Potem strzelali tylko gospodarze. W 15. minucie akcję przeprowadził P. Forma. Jej finalizacją był strzał w okienko na dalszy róg. W 39. minucie Bargiel wykonywał rzut wolny spod linii bocznej. Uderzył po ziemi, a futbolówkę do własnej bramki skierował zawodnik Skawy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy stecznie zza pola karnego z woleja strzelił Bargiel.

W 49. minucie piłka kilkakrotnie odbijała się między piłkarzami. W zamieszaniu podbramkowym dobrze zachował się P. Forma. Mocnym strzałem wpakował futbolówkę pod poprzeczkę. W 54. minucie z bocznego sektora w pole karne wrzucił Wykręt. Skutecznie główkował Majewski.

„To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Wygraliśmy zasłużenie” – powiedział Michał Smętek, prezes Korony Harmęże.

„W pierwszych kilkunastu minutach mieliśmy zdecydowaną przewagę. Grając na  świeżości połową składu mogliśmy wygrywać wyżej. Potem nasza gra się posypała. W ostatnich minutach dążyliśmy do poprawy wynik, ale bramkarz Korony był dobrze dysponowany” – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Sobota 9 października Korona Harmęże – Skawa Podolsze 5:1 (3:1)
Bramki: 0:1 Szczepaniak rzut karny (3.), 1:1 P. Forma (15.), 2:1 samobójczy (39.), 3:1 Bargiel (45+1), 4:1 P. Forma (49.), 5:1 Majewski (54.)

Korona Harmęże: Sroka, Rusinek (55. Zjawiński), Tyran, Koziara, Wykręt, Foks, Bargiel, Fryś, P. Forma, Rochowiak (85. Kumorowski), Majewski (70. Pawlak). Trener: Patryk Forma.

Skawa Podolsze: Świergosz, Damian Kajfasz, Kluska (46. Wiecheć), Żmuda, Dominik Kajfasz, Akdeniz, T. Bartula, D. Banaszak, Kurzak, Domżał, Szczepaniak. Trener: Damian Banaszak.