Dzień Kidonia

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 kwietnia 2022 16:36

Przeciszovia Przeciszów wygrała na wyjeździe z Pulsem Broszkowice. Wszyscy zwycięzcy zagrali dobrze. W szczególności dotyczy to Kidonia.

W 26 sekundzie przyjezdni przeprowadzili składną akcję lewym skrzydłem. Matla dośrodkował na dalszy róg, a tam dobrze głową uderzył Kidoń. W 8. minucie ten sam zawodnik wykorzystał sytuacje jeden na jeden z bramkarzem.

W 17. minucie wrzucał Matla, a trzeciego gola w tym spotkaniu zdobył Kidoń. To nie był koniec jego popisów strzeleckich. W 40. minucie bohater tego spotkania minął obrońców i pokonał bramkarza strzałem na dalszy róg. Piąta bramka wpadła jeszcze w pierwszej połowie. Po zagraniu wzdłuż bramki swojego kolegi z drużyny strzałem z bliska gola zdobył K. Michałek.

W drugiej połowie przyjezdni nie zwolnili tempa. W 67. minucie prowadzenie Przeciszovii podwyższył Baranowski, który precyzyjnie strzelił za pola karnego. W 72. minucie junior klubu z Przeciszowa drugi raz wpisał sięnalistę strzelców. W 80. minucie gospodarze mieli rzut karny. Obronił go D. Michałek. Potem jednak obrońca Przeciszovii nie wybił piłki, tylko strzelił gola samobójczego.

„Świetne spotkanie zagrał Kidoń, szczególnie w pierwszej połowy. Pochwały należą się jednak całej naszej drużynie” – powiedział Łukasz Płonka, grający trener Przeciszovii Przeciszów.

Sobota 23 kwietnia Puls Broszkowice – Przeciszovia Przeciszów 1:7 (0:5)
Bramki: 0:1 Kidoń (1.), 0:2 Kidoń (8.), 0:3 Kidoń (17.), 0:4 Kidoń (40.), 0:5 K. Michałek (43.), 0:6 Baranowski (67.), 0:7 Baranowski (72.), 1:7 gol samobójczy (80.)

Puls Broszkowice: Strzelecki (38. Ryszka), P. Kumor, Gajewski, Marcin Barciak,  Kowalski (62. Ł. Kumor), J. Wanat, Michalec, M. Wanat (79. Bagaziński), Mukutadze, Piwowarski, Tobik (38. Krompiec). Trener: Grzegorz Kmiecik.

Przeciszovia Przeciszów: D. Michałek, Skrobacz, Mycyk (46. Klimczyk), Szafraniec, Węgrzyn, Semik (65. Korczyk), Żabiński, Matla (55. Bartuś), Kidoń (70. Ł. Płonka), Makuch, K. Michałek (55. Baranowski). Trener: Łukasz Płonka.