Zmiana bramkarza pomogła GKS

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 listopada 2017 21:21

GKS Tychy wygrał z Unią Oświęcim 6:3.

Nikt z kibiców raczej nie powinien być zaskoczony tym, że to przyjezdni zdominowali początek meczu i  że to oni atakowali. To jednak gospodarze otworzyli wynik spotkania. Gębczyk oddał mocny i precyzyjny strzał z okolic linii niebieskiej. W 19. minucie okres gry w  podwójnej przewadze wykorzystali przyjezdni. Szybką akcję dobrym strzałem wykończył Komorski. Ekipa ze Śląska nadal grała z przewagą, tylko tym razem jednego zawodnika. To jednak Unia strzeliła gola i wyszła  na prowadzenie. Sposób na bramkarza GKS znalazł Kasperlik. Warto w tym momencie zauważyć to, że obaj bracia Kasperlikovie prawie w ogóle nie trenowali przed tym sezonem i  w trakcie jego trwania.

Początek drugiej tercji należał do zawodników klubu z Tychów. W 23. minucie Witecki dobrze odnalazł się w polu bramkowym. Zawodnik GKS doszedł do krążka odbitego od bandy i skutecznym strzałem doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji. Później Fikrt nie zdołał obronić strzału Cichego.

Szanse gospodarzy na dobry wynik zmniejszył Kolanos. W 28. minucie kolejny raz przypomniał o sobie Gębczyk. „Huknął jak z armaty” i pokonał Lewartowskiego. Bramkarz źle interweniował przy golu numer jeden i trzy dla Unii, dlatego trener kazał wejść między słupki Murrayowi.  To był kluczowy moment spotkania.

Ostatecznie goście wygrali 6:3. Najpierw  po zagraniu Kolarza gola zdobył Witecki. Wynik spotkania ustalił Kogut.

Piątek 17 listopada Unia Oświęcim – GKS Tychy (2:1, 1:3, 0:2)
Bramki: 1:0 Gębczyk – Šaur – Rufer (4.12), 1:1 Komorski – Cichy- Jeziorski (5/4) (18.25), 2:1 M. Kasperlík – Rufer (4/5) (19.14), 2:2 Witecki – Ciura – Galant (21.46), 2:3 Cichy –  Kolanos – Kolarz (22.49), 2:4 Kolanos – Cichy (25.47), 3:4  Gębczyk –  Wanat – Paszek (26. 58), 3:5 – Witecki – Rzeszutko – Kolarz (5/4) (44.32), 3:6  Kogut – Kalinowski –  Komorski (59.55)

Unia Oświęcim: Fikrt – A. Kowalówka, Bezuška (4), Wojtarowicz (4), Daneček, S. Kowalówka – Vosatko (2), Gabryś, Piotrowicz, Haas, Tabaček – Šaur, Gębczyk, Wanat, Paszek (2), Rufer oraz O. Kasperlik, M. Kasperlik. Trener: Jiří Šejba.
GKS Tychy: Lewartowski (od 26.59 Murray) – Pociecha, Ciura, Bepierszcz (2), Galant, Witecki – Bryk, Kaznadziei, Gościński, Rzeszutko (2), Kalinowski – Górny, Kolarz; Kolanos, Cichy, Szczechura – Kotlorz, Gazda; Jeziorski, Komorski, Kogut.
Trener: Andrej Gusov.