Zasłużone zwycięstwo Automatyki – FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 września 2018 15:18

MH Automatyka Gdańsk wygrała z Unią Oświęcim 6:3. W trakcie meczu wolontariusze MOWP przeprowadzili zbiórkę dla chorego Franka Irzyka.

Początek meczu należał do gości. To oni w okresie gry w równowadze ale i w przewadze przebywali w tercji obronnej Unii. Ich okazje bramkowe nie były jednak zbyt groźne. Unia pierwsza dobrą sytuację stworzyła w 9. minucie. Jachym otrzymał gumę od kolegi z drużyny. Był ustawiony na wprost bramki, jednak uderzył  w bramkarza.

Kilkanaście sekund poźniej Themar oddał dobry strzał z nadgarstka zza prawego bulika. Gruszka zmienił tor lotu gumy, która przeleciała pod parkanami bramkarza i wpadła do siatki. Po tym golu uwaga kibiców i hokeistów była zwrócona nie na składne akcje a na nieprzepisowe zagrania i dyskusje zawodników. W kolejnych fragmentach gra się wyrównała. Trzynaście sekund przed końcem pierwszej odsłony Steber zagrał z lewego bulika w okolice prawego słupka. Polodna skierował krążek pod poprzeczkę.

W 21. minucie Kowalówka zagrał do Adamusa, lecz ten nie znalazł sposobu na bramkarza.  W 27 minucie dwukrotnie nieskutecznie z  bliska uderzał Mały. W 28. minucie Unia przeprowadziła składną akcję. Themar podał do Tabacka. Ustawiony przed bramką Słowak, wymanewrował bramkarza i umieścił gumę w siatce obok  prawego słupka.

Od 31. minuty goście zdecydowanie przycisnęli rywala. W 37. minucie niespodziewany błąd ich golkipera skończył się bez konsekwencji. Automatyka zdominowała mecz i była w tym czasie lepsza. W 38. minucie z lewej strony bramkę najeżdżał Danieluk. Uderzyl z backhandu, a Fikrt nie zdołał dobrze interweniować. W tej sytuacji nie pierwszy raz w tym meczu pomylil się Gębczyk.

W trzecią tercję bardzo dobrze weszli goście, za to fatalnie biało – niebiescy. 53 sekundy po wznowieniu gry Vitek objechał defensora Unii i oddal dobry strzał na przeciwległy róg.  19 sekund później przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Pesta wjechał w tercję obronną przeciwnika, a krążek po jego strzale z nadgarstka wylądował w okienku bramki.

W 54. minucie gola zdobył Rozhkov. W końcówce trafiali jeszcze Daneček i Dolny, ale niewiele to zmieniło.

W trakcie meczu wolontariusze Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy przeprowadzili zbiórkę dla chorego Franka Irzyka. Kibice podarowali szesciolatkowi ze Skidzinia 2053 zł.

,,Nie było kolektywu i zaangażowania. Zawodnicy patrzyli tylko na rywala z krążkiem. Przepraszam kibiców za to, że hokeiści nie podejmowali dziś walki. Niektórzy musza otworzyć oczy i zmienić zdanie o sobie i wykonywanej przez nich pracy” – powiedział Jiří Šejba, trener Unii Oświęcim.

,,Wygraliśmy zasłużenie. Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Byliśmy zdyscyplinowani taktycznie w strefie neutralnej i obronnej oraz dobrze kontrowaliśmy” – powiedział Marek Ziętara, trener MH Automatyka Gdańsk.

Piątek 21 września Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Bramki 1:0 Gruszka -Themár – Gabryś (5/4, 9.40), 1:1 Polodna –  Steber (19.37), 2:1 Tabaček –  Themár (27.35), 2:2 Danieluk – Pastryk (37.30),2:3 Vítek (40.53),
2:4 Pesta – Strużyk – Kantor (41.26),2:5  Rozhkov – Vítek – Malý (53.44), 3:5  Daneček – Gruszka – Gabryś (54.53), 3:6 Dolny – Vítek – Stasiewicz (57.51)..
Unia Oświęcim: Fikrt – Jáchym (25), Bezuška, S. Kowalówka, Daneček, Haas – Maciejewski (12), Gabryś,  Themár, Tabaček, Gruszka – Šaur (2), A. Kowalówka, Adamus (2), Paszek, Malicki oraz Gębczyk; Piotrowicz, Dudkiewicz, Wanat. Trener: Jiří Šejba.
MH Automatyka Gdańsk: Tsaregorodcew – Aleksyuk, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Tesliukievich, Dolny, Vitek, Rozhkow, Stasiewicz (4) – Kantor (2), Pastryk (2), Strużyk, Pesta (2), Marzec (2) – Lehmann (2), Leśniak; Rompkowski, Wróbel, Smal. Trener Marek Ziętara.