Zasłużone zwycięstwo Automatyki – FOTO

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   22 września 2018 15:18

MH Automatyka Gdańsk wygrała z Unią Oświęcim 6:3. W trakcie meczu wolontariusze MOWP przeprowadzili zbiórkę dla chorego Franka Irzyka. 

Początek meczu należał do gości. To oni w okresie gry w równowadze ale i w przewadze przebywali w tercji obronnej Unii. Ich okazje bramkowe nie były jednak zbyt groźne. Unia pierwsza dobrą sytuację stworzyła w 9. minucie. Jachym otrzymał gumę od kolegi z drużyny. Był ustawiony na wprost bramki, jednak uderzył  w bramkarza.

Kilkanaście sekund poźniej Themar oddał dobry strzał z nadgarstka zza prawego bulika. Gruszka zmienił tor lotu gumy, która przeleciała pod parkanami bramkarza i wpadła do siatki. Po tym golu uwaga kibiców i hokeistów była zwrócona nie na składne akcje a na nieprzepisowe zagrania i dyskusje zawodników. W kolejnych fragmentach gra się wyrównała. Trzynaście sekund przed końcem pierwszej odsłony Steber zagrał z lewego bulika w okolice prawego słupka. Polodna skierował krążek pod poprzeczkę.

W 21. minucie Kowalówka zagrał do Adamusa, lecz ten nie znalazł sposobu na bramkarza.  W 27 minucie dwukrotnie nieskutecznie z  bliska uderzał Mały. W 28. minucie Unia przeprowadziła składną akcję. Themar podał do Tabacka. Ustawiony przed bramką Słowak, wymanewrował bramkarza i umieścił gumę w siatce obok  prawego słupka.

Od 31. minuty goście zdecydowanie przycisnęli rywala. W 37. minucie niespodziewany błąd ich golkipera skończył się bez konsekwencji. Automatyka zdominowała mecz i była w tym czasie lepsza. W 38. minucie z lewej strony bramkę najeżdżał Danieluk. Uderzyl z backhandu, a Fikrt nie zdołał dobrze interweniować. W tej sytuacji nie pierwszy raz w tym meczu pomylil się Gębczyk.

W trzecią tercję bardzo dobrze weszli goście, za to fatalnie biało – niebiescy. 53 sekundy po wznowieniu gry Vitek objechał defensora Unii i oddal dobry strzał na przeciwległy róg.  19 sekund później przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Pesta wjechał w tercję obronną przeciwnika, a krążek po jego strzale z nadgarstka wylądował w okienku bramki.

W 54. minucie gola zdobył Rozhkov. W końcówce trafiali jeszcze Daneček i Dolny, ale niewiele to zmieniło.

W trakcie meczu wolontariusze Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy przeprowadzili zbiórkę dla chorego Franka Irzyka. Kibice podarowali szesciolatkowi ze Skidzinia 2053 zł.

,,Nie było kolektywu i zaangażowania. Zawodnicy patrzyli tylko na rywala z krążkiem. Przepraszam kibiców za to, że hokeiści nie podejmowali dziś walki. Niektórzy musza otworzyć oczy i zmienić zdanie o sobie i wykonywanej przez nich pracy” – powiedział Jiří Šejba, trener Unii Oświęcim.

,,Wygraliśmy zasłużenie. Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Byliśmy zdyscyplinowani taktycznie w strefie neutralnej i obronnej oraz dobrze kontrowaliśmy” – powiedział Marek Ziętara, trener MH Automatyka Gdańsk.

Piątek 21 września Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Bramki 1:0 Gruszka -Themár – Gabryś (5/4, 9.40), 1:1 Polodna –  Steber (19.37), 2:1 Tabaček –  Themár (27.35), 2:2 Danieluk – Pastryk (37.30),2:3 Vítek (40.53),
2:4 Pesta – Strużyk – Kantor (41.26),2:5  Rozhkov – Vítek – Malý (53.44), 3:5  Daneček – Gruszka – Gabryś (54.53), 3:6 Dolny – Vítek – Stasiewicz (57.51)..
Unia Oświęcim: Fikrt – Jáchym (25), Bezuška, S. Kowalówka, Daneček, Haas – Maciejewski (12), Gabryś,  Themár, Tabaček, Gruszka – Šaur (2), A. Kowalówka, Adamus (2), Paszek, Malicki oraz Gębczyk; Piotrowicz, Dudkiewicz, Wanat. Trener: Jiří Šejba.
MH Automatyka Gdańsk: Tsaregorodcew – Aleksyuk, Malý, Steber, Polodna, Danieluk – Tesliukievich, Dolny, Vitek, Rozhkow, Stasiewicz (4) – Kantor (2), Pastryk (2), Strużyk, Pesta (2), Marzec (2) – Lehmann (2), Leśniak; Rompkowski, Wróbel, Smal. Trener Marek Ziętara.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa