Rewanż tyszan, ale jest punkt na osłodę – FILM

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   20 października 2023 20:56

Pojedynki oświęcimsko-tyskie od zawsze elektryzowały hokejową społeczność w obu miastach. Dziś w hali lodowej przy ulicy Chemików oglądaliśmy kolejną odsłonę świętej wojny.

Od pierwszego rzucenia krążka na lód przez sędziego na tafli toczyła się twarda i nieustępliwa walka. Obie drużyny najbliżej otwarcia wyniku były podczas liczebnych przewag. W pierwszej tercji aż trzykrotnie o jednego zawodnika więcej na lodzie miał GKS, a raz przewagę zmarnowała Re-Plast Unia.

Na gola kibice musieli czekać aż do 36 minuty

Wówczas po wyjściu z kontratakiem, krążek po strzale Pawło Padakina i odbiciu się od kija przelobował Linusa Lundina. „Gumę” wybijał jeszcze Ville Heikkinen, ale ta przekroczyła bramkową linię. Po tym ciosie Re-Plast Unia nie mogła się odnaleźć już do końca drugich 20 minut.

Wynik 0:1 długo się nie zmieniał i wydawało się, że to tyszanie wygrają za trzy punkty. Biało-niebiescy jednak nie rezygnowali i w najmniej spodziewanym momencie doprowadzili do remisu. Podczas gry w osłabieniu po indywidualnym rajdzie wyrównał Mark Kaleinikovas. Hala eksplodowała z radości.

Potrzebna była zatem dogrywka podczas której decydujący cios zadali tyszanie. Mecz zamknęło uderzenie Alana Łyszczarczyka w samo „okienko”. Do karnych zabrakło zaledwie 24 sekund. Trójkolorowym udał się zatem rewanż za porażkę z Re-Plast Unią na własnym lodzie 2:4.

W pozostałych meczach XIII kolejki THL:

Marma Ciarko STS Sanok – Zagłębie Sosnowiec 2:8 (0:2, 1:1, 1:5)

JKH GKS Jastrzębie – PZU Podhale Nowy Targ 7:2 (1:0, 5:0, 1:2)

Comarch Cracovia – GKS Katowice 4:6 (1:3, 1:3, 2:0)

Pauzowała: KH Energa Toruń

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 1:2 po dogrywce (0:0, 0:1, 1:0, 0:1 dogrywka)

Bramki: 0:1 Padakin 35.48, 1:1 Kaleinikovas (Valtola) 57.18, 1:2 Łyszczarczyk 64.36.

Sędziowali: Sebastian Kryś, Krzysztof Kozłowski (główni), Artur Hyliński, Sebastian Iwaniak (liniowi). Kary: 12 i 6 minut. Widzów: 2400.

Re-Plast Unia: Lundin – Ackered, Diukow, Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalajnen – Bezuska, Jakobsons, Sadłocha, Krzemień, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak, Prusak, Wanat, Dudkiewicz. Trener: Nik Zupancić.