Re-Plast Unia wygrała z Naprzodem i awansowała na drugie miejsce

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   10 stycznia 2020 22:18

Re-Plast Unia wygrała w Oświęcimiu z Naprzodem Janów 8:4. Po tym spotkaniu biało – niebiescy zostali wiceliderami ligi.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, czyli od dwóch goli dla biało – niebieskich. Zdobyli je Trandin i Kowalówka. W pierwszej tercji konto bramkowe gości otworzył Ksiondz.

W pierwszych sześciu minutach gospodarze dwukrotnie powiększyli swoją przewagę. Z bramek cieszyli się Themar i Raška. Później ku zaskoczeniu wiele trafienia Wróbla i Pipera doprowadziły do stanu 4:3. Emocji jednak nie było, gdyż zawodnicy Re-Plastu zdobywali kolejne punkty. W tej części gry na listę strzelców zapisali się jeszcze Malicki i Koblar.

W trzeciej tercji padły trzy bramki. Po strzale z prawej strony krążek w bramce umieścił skuteczny, nowy nabytek Re-Plastu Unii – Meidl. W tej odsłonie jeszcze przypomnieli o sobie przyjezdni. Po podaniu Macieja Rybaka krążek w siatce strzałem z bliska umieścił Michał Rybak. W ostatniej sekundzie meczu na bramkę uderzył Wanacki. Wydawało się, że Kraus złapie gumę, ale uprzedził go Krzemień.

Piątek 10 stycznia Re-Plast Unia Oświęcim – Naprzód Janów 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)
Bramki: 1:0 Trandin –  Bezuška – Meidl (5/4) (1.15), 2:0 Kowalówka – Kalan – Pretnar (5.04), 2:1 Ksiondz – Paczkowski – Skrodziuk (6.06), 3:1 Raška – M. Noworyta – Piotrowicz (23.41), 4:1  Themár – Malicki – Luža  (25.30), 4:2 Wróbel – Piper – Rajski (27.41), 4:3 Piper – Sarna – Rajski (4/4) (29.17) 5:3 Malicki – Wanat – Themár (33.04), 6:3 Koblar – Kowalówka -Kalan (34.31), 7:3 Meidl – Trandin, – Malicki (46.17), 7:4 Michał Rybak – Maciej Rybak – Stępień (58.11), 8:4 Krzemień – Wanacki -Malicki (4/4) (59.59)
Re-Plast Unia Oświęcim: Lipiński – Zaťko (2), Pretnar, Koblar (2), Kalan, S. Kowalówka – Šaur (2), Bezuška, Meidl, Trandin, Przygodzki – Luža (2), Wanacki, Malicki, Wanat (2), Themár – P. Noworyta, M. Noworyta, Piotrowicz, Krzemień, Raška (2). Trener: Nik Zupančič.
KS Naprzód Janów: Kraus – Wąsiński, Kosakowski (2), Paczkowski (4), Kondraschov (2), Ksiondz – Bodora (2), Stępień, Piper, Rajski (4), Wróbel – Sarna (2), Krokosz (2), Michał Rybak, Skrodziuk, Maciej Rybak oraz Pohl i Niedźwiedź.Trener: Jacek Szopiński