Przegrali w karnych – FOTO

Redakcja eFO  |   Hokej  |   27 sierpnia 2021 08:26

Re-Plast Unia Oświęcim przegrała z KH Energą Toruń 1:2. Do wyłonienia zwycięzcy sparingu niezbędna okazała się seria rzutów karnych.

Po pierwszej odsłonie bramki nie padły

Jako pierwszy skapitulował bramkarz Unii, który w 34. minucie nie zdołał obronić uderzenia Aleksandra Rodionowa. Inna sprawa, że napastnicy „Stalowych Pierników” wykonali dobrą pracę na przedpolu, zasłaniając Kanadyjczykowi pole widzenia.

Biało-niebiescy odpowiedzieli jeszcze przed zejściem na przerwę, a na listę strzelców wpisał się Victor Rollin Carlsson. Szwedzki środkowy poprawił uderzenie swojego rodaka Johana Skinnarsa i ucieszył oświęcimską publiczność.

W trzeciej odsłonie gole już nie padły, a sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. Te lepiej wykonywali goście, którzy wykorzystali wszystkie swoje okazje.

Czwartek 26.08.20231, Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, k. 0:3)

Sędziowali: Szymon Urbańczyk i Michał Baca.
Minuty karne: 22 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Dariusza Wanata) – 20 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Alaksandra Szkrabowa).

Re-Plast Unia: Saunders – Glenn, Bezuška (2); Da Costa, Carlsson, Skinnars – Dudas, MacDonald (2); Phillips, Huna, Oriechin – P. Noworyta, M. Noworyta; Themár (2), Trandin, S. Kowalówka – Paszek (2), Krzemień, Wanat (14).
Trener: Tom Coolen

KH Energa Toruń: Studziński – Rodionow, Szkodienko; M. Kalinowski (2), Arrak (4), Huhdanpää – Kozłow, Szkrabow (14); Lehtimäki, Syty, Kogut – Jaworski, Zieliński; Limma, Karczocha, Szabanow – Skólmowski, Bajwenko; Dołęga, Rożkow, Zając.
Trener: Jussi Tupamäki